1886 წელს თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის მმართველობის წევრი ალექსანდრე ზაალის ძე ჩოლოყაშვილი იყო.
1886 წლის 19 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ილია გრიგოლის ძე ჭავჭავაძე თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის მმართველობის თავმჯდომარე იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ი. სანებლიძე ქუთაისის მთავარანგელოზის ეკლესიაში მასწავლებლად დანიშნეს. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა–სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ი. სანებლიძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ლუკიანოვი ქუთაისის მთავარანგელოზის ეკლესიაში მასწავლებლად დანიშნეს. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა–სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლუკიანოვი ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ბენაევი ქუთაისის მთავარანგელოზის ეკლესიაში მასწავლებლად დანიშნეს. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა–სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბენაევი ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 18 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ემინი 45 წელი პედაგოგიურ ასპარეზზე იღვწოდა.
1886 წლის 15 იანვარს მ. რ. გიგაუროვი ქუთაისის მთავარანგელოზის ეკლესიაში მასწავლებლად დანიშნეს. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა–სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს მ. ნ. ხუციევი ქუთაისში სილაზე პეტრე-პავლეს ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. ნ. ხუციევი ქუთაისის პეტრე-პავლეს სახელობის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს მ. ი. ჭეიშვილი ქუთაისში პეტრე-პავლეს ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. ი. ჭეიშვილი ქუთაისში სობოროს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს გიორგაძე ქუთაისში პეტრე-პავლეს სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგაძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ს. მატარაძე ქუთაისში პეტრე-პავლეს სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ს. მატარაძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ცაგარეიშვილი ქუთაისში პეტრე-პავლეს სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ცაგარეიშვილი ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ივანე დავითის ძე გაფრინდაშვილი ქუთაისის წმინდა გიორგის სახ. ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას უქმეებში ხალხისთვის რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება დაევალა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე დავითის ძე გაფრინდაშვილი ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის ინსპექტორი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს მ. ფხაკაძე ქუთაისში წმინდა გიორგის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. რ. გიგაუროვი ქუთაისის მთავარანგელოზის ეკლესიის დეკანოზი იყო.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. ფხაკაძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.