1886 წლის 15 იანვარს ე. ღამბაშიძე ქუთაისში წმინდა გიორგის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს მაღრაძე ქუთაისში მწვანე ყვავილის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს პოლიევქტო კვიცარიძე ქუთაისში მწვანე ყვავილის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს გეორგაძე ქუთაისში მწვანე ყვავილის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა–სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს გორდულაძე ქუთაისში მწვანე ყვავილის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გეორგაძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გორდულაძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 15 იანვარს ვ. ვ. ვასილიევი ქუთაისში ბალახვანში სტრუიცკის სახელობის ეკლესიაში მასწავლებლად დაინიშნა. მას დაევალა ხალხისთვის უქმე დღეებში რუსულ ენაზე კითხვა-სწავლება გაემართა.
1886 წლის 15 იანვარს ნ. გ. ტატიევი ქუთაისში ღვთისმშობლის სახელზე დაარსებული „ძმობის“ მრჩეველი წევრების თავმჯდომარედ დანიშნეს.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნ. გ. ტატიევი ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველი იყო.
1886 წლის 15 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ჩიქოვანი კერძო ვექილი იყო.
1886 წლის 15 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის რწმუნებული ჩიქოვანი იყო.
1886 წლის 4 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ძველი სენაკის მაზრის უფროსი ბებურიშვილი იყო.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ხამალოვს შტაბსკაპიტნის წოდება მიანიჭეს.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ხამალოვი მე-20 არტილერიის ბრიგადის წევრი იყო.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ტროფიმოვს შტაბს-კაპიტნის წოდება მიანიჭეს.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ტროფიმოვი 21-ე არტილერიის ბრიგადის წევრი იყო.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით არგენტოვს პორუჩიკის წოდება მიანიჭეს.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ტრუბეცკოის შტაბ-როტმისტრის წოდება მიანიჭეს.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, არგენტოვი დაღესტნის 82-ე ქვეითი პოლკის პოდპორუჩიკი იყო.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბერიძეს პოდ-პოლკოვნიკის წოდება ჰქონდა.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ბერიძე კავკასიის კავალერიის ესკადრის მე-2 განყოფილების უფროსად დანიშნეს.
1886 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით იოსებ ხოჯაევი საგუბერნიო სამმართველოს საქმისმწარმოებლის თანაშემწედ დანიშნეს.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ზურაბ დავითის ძე ოდიშელიძე იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი კონსტანტინე მიხეილის ძე ჭიჭინაძე იყო კოლეგიის რეგისტრატორის თანამდებობის შემსრულებელი.