1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ვასილ ევდემონის ძე კოზმინი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის ჩინოვნიკი ლევ ნიკოლოზის ძე მოძალევსკი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის სამეურვეო საბჭოს მდივნის თანამდებობას ასრულებდა ივანე ნიკიტას ძე ხანჯიევი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ივანე ნიკიტას ძე ხანჯიევი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიას ხელმძღვანელობდა კონსტანტინე გრიგოლის ძე შავერდოვი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიაში მსახურობდა ნიკოლოზ მიხეილის ძე იანდუტნი-სპაფარი, რომელიც იყო VIII კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიაში მსახურობდა ალექსანდრე დიმიტრის ძე კლემენტიევი, რომელიც იყო IX კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიაში მსახურობდა პავლე ალექსანდრეს ძე ჩიბიროვი, რომელიც იყო IX კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი იაკობ ივანეს ძე მაჩინსკი შტაბსკაპიტანი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სასწავლო ოლქის თანამშრომელი ნიკოლოზ მიხეილის ძე იანდუტნი-სპაფარი იყო კავკასიის კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სასწავლო ოლქის თანამშრომელი ალექსანდრე დიმიტრის ძე კლემენტიევი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სასწავლო ოლქის თანამშრომელი პავლე ალექსანდრეს ძე ჩიბიროვი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იგორ ივანეს ძე ბლიუმბერგი იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1897 წლის 15 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თავად-აზნაურთა წინამძღოლი კონსტანტინე მუხრანბატონი თბილისის გუბერნიის წინამძღოლად სამი წლით დაუმტკიცებიათ.
1897 წლის 15 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თავად-აზნაურთა წინამძღოლი სავლე წერეთელი ქუთაისის გუბერნიის წინამძღოლად სამი წლით დაუმტკიცებიათ.
1897 წლის ოქტომბერში გორის მემამულეთა ამხანაგობის წევრთა კრებაზე გამგე დირექტორად ი. გ. მაჩაბელი აირჩიეს და ჯამაგირად წელიწადში 2000 მანეთი დაუნიშნეს.
1869 წელს თბილისის ოლქის სასინჯი პალატის კონტროლიორი იყო იგორ ივანეს ძე ბლუმბერგი.
1897 წლის 19 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ იმერეთში, სოფელ პატრიკეთში მდებარი ეკლესიის მღვდელი მ. ი. ხოჯავა იყო.
1897 წლის 19 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ მახარაძე ქუთაისის მაზრის ბოქაულის თანამდებობას აღასრულებდა.
1897 წლის 27 ოქტომბრის „ცნობის ფურცელში“ დაიბეჭდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ ალექსანდრე ჯამბაკურ-ორბელიანი, რომელიც იქამდე თერგის ყაზახთა ჯარში ირიცხებოდა, კავკასიის ყაზახთა დივიზიის პირველი ბრიგადის უფროსად დაინიშნა.
1897 წლის 27 ოქტომბერს „ცნობის ფურცელში“ დაიბეჭდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ თბილისის ოლქის სამოქალაქო განყოფილების სასამართლოს თავმჯდომარის ამხანაგი ი. კ. სავიცკი სააპელაციო განყოფილებაში გადაიყვანეს.
1897 წლის 19 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ იმერეთის სინოდალური კანტორის მდივნად ილია კიკნაველიძის მაგივრად სოფრომ მგალობლიშვილი დანიშნეს.
1897 წლის ოქტომბერში თბილისის საქალაქო საბჭოს მდივან სტეფანე ჭრელაშვილს მდივნობის ვადა ამოეწურა.
1897 წლის 27 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს კრებაზე ცხენის რკინიგზის მეთვალყურე კომისიის წევრებად ი. ა. სულხანიშვილი, გავრილ ტერ-ასატუროვი და ა. ი. შახაზიზოვი-კამსარაკანი აირჩიეს.
1897 წლის 27 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს კრებაზე ცხენის რკინიგზის მეთვალყურე კომისიის წევრებად ბ. პ. ვესელოვზოროვი, ნ. ა. გრიქუროვი და ნ. ი. თამამშევი აირჩიეს.