1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბეზირგანოვი თავისივე თხოვნით სამსახურიდან დაითხოვეს.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბეზირგანოვი თბილისის ფოსტის გამგებელი იყო.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბეზირგანოვი ქუთაისის, ყარსის და ერევნის გუბერნიების გამგებელი იყო.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბეზირგანოვი სახელმწიფო მრჩეველი იყო.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, შეპუნოვი ყუბანის ფოსტისა და შავი ზღვის ოლქის გამგებელი იყო.
1886 წლის 1-ლი აპრილიდან მიტროფანე ბოგუცკი მთავარმართებლობის განკარგულებით, თბილისის ოლქის ტელეგრაფის გამგებლის თანამდებობიდან ფოსტა-ტელეგრაფის გამგებლად გადაიყვანეს.
1886 წლის 1-ლი აპრილიდან ბელიავსკი მთავარმართებლობის განკარგულებით, თბილისის ოლქის ტელეგრაფის გამგებლის თანაშემწედ დანიშნეს.
1886 წლის 1-ლი აპრილიდან სოკოლოვი მთავარმართებლობის განკარგულებით, თბილისის, ზაქათალის, ქუთაისის, ერევნის გუბერნიების ფოსტის გამგებლის თანაშემწის თანამდებობიდან თბილისის საგუბერნიო ფოსტის კანტორის უფროსად გადაიყვანეს.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვ. აბაშიძე მთავარმართებლობის განკარგულებით დუშეთის სამაზრო სამმართველოს საქმისმწარმოებლად დანიშნეს.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მოდესტ ნიკოლაის ძე ბოგდანოვი რუსეთში განთქმული ზოოლოგი და საუკეთესო საყმაწვილო წიგნების ავტორი იყო.
1897 წლის 3 ოქტომბერს „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ პოლიციის ბოქაულის გ. ლოლაძის ავადმყოფობის გამო დროებით ამ თანამდებობას მისი თანაშემწე წულუკიძე აღასრულებდა.
1897 წლის 3 ოქტომბერს „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ი. დ. უთნელიშვილი სასამართლოს თავმჯდომარის ამხანაგად დაინიშნა.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლუი დიუ პლესი ფრანგი არქეოლოგი იყო.
1886 წლის 5 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე მ. ოპეკუშენი აკადემიკოს-სკულპტორი იყო.
1876 წელს VII კლასის საგუბერნიო მრჩეველი ნიკოლოზ ივანეს ძე მოროზოვი თბილისის მეფისნაცვლის მთავარი საბჭოს ფინანსური განყოფილების ბუღალტერი იყო.
1888 წლის 5 აპრილის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ტარას დიაჩკოვი დანიშნეს ახალქალაქის მაზრის უფროსად.
1920 წლის 8 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მუსტაფა ბეკ ვექილოვი აზერბაიჯანის მთავრობამ საქართველოში დიპლომატიურ წარმომადგენლად დანიშნა.
1847 წელს კოლეგიის მდივანი ანდრეი გრიგოლის ძე ლისოვსკი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილებაში მუშაობდა.
1896 წელს პეტრე ნაიმოვი იაკობ ზილბერბერგის აგურის ქარხნის კანტორის გამგე იყო.
1896 წელს სიმონ აბრამოვი იაკობ ზილბერბეგის აგურის ქარხანაში მუშად მუშაობდა.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის მე-3 გიმნაზიის დირექტორმა ვიქტორ ანტონის ძე მარტინოვსკიმ ავადმყოფობის გამო თანამდებობა დატოვა.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კახიძე ფოთის ბოქაული იყო.
1886 წელს თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის მმართველობის წევრი ივანე გიორგის ძე მაჩაბელი იყო.
1886 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ე. ღამბაშიძე ქუთაისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის საფოსტო ოლქის უფროსის, ნიკოლოზ სემიონის ძე კოხანოვის მოადგილე იყო მიხეილ იგორის ძე ალიხანოვი.