1869 წელს კავკასიის საცენზურო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო ალექსანდრე პეტრეს ძე მაქსიმოვიჩი.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი იოსების ძე ჯანაშვილი თბილისის სათავადაზნაურო სკოლის საღვთო წერილის მასწავლებელი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი იოსების ძე ჯანაშვილი მღვდელი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი იოსების ძე ჯანაშვილი საინგილოში მისიონერად დანიშნეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ივანე დავიდოვი ტაგანროგის სატელეგრაფო სადგურის ზედამხედველი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ივანე დავიდოვი თბილისის სატელეგრაფო ოლქში სამუშაოდ გადაიყვანეს.
1886 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვიქტორ ნიკოლოზის ძე გეევსკი აგრონომი იყო.
1886 წლის 16 მარტიდან მთავარმართებლობის განკარგულებით ივანე დავიდოვი სტავროპოლის სატელეგრაფო სადგურის ზედამხედველად გადაიყვანეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვასილ მარჩენკო IV ხარისხის ტელეგრაფისტი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ვასილ მარჩენკო მანგლისის ტელეგრაფის სადგურის ტელეგრაფისტად დანიშნეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით მიხეილ პასენკო დილიჯანის ტელეგრაფის სადგურის ტელეგრაფისტად დანიშნეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით პეტრე წივწივაძე ბორჩალოს ტელეგრაფის სადგურის ტელეგრაფისტად დანიშნეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ პასენკო IV ხარისხის ტელეგრაფისტი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პეტრე წივწივაძე IV ხარისხის ტელეგრაფისტი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით დავით მატინოვი ვლადიკავკაზის ტელეგრაფის სადგურზე სამუშაოდ გადაიყვანეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დავით მატინოვი უმცროსი მექანიკოსი იყო.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით რაჟდენ შაბუროვი ელიზავეტპოლის ტელეგრაფის სადგურზე სამუშაოდ გადაიყვანეს.
1886 წლის 27 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, რაჟდენ შაბუროვი უმცროსი მექანიკოსი იყო.
1880 წელს გიორგი საძაგლიშვილმა კიევის სასულიერო აკადემია დაამთავრა და ოდესის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორის მოადგილედ დაიწყო მუშაობა.
1891 წელს გიორგი საძაგლიშვილი სინოდის ობერ-პროკურორის ბრძანებით თელავიდან თბილისის სასულიერო სემინარიაში ქართული ენის პედაგოგად გადმოიყვანეს.
1883 წელს გიორგი საძაგლიშვილი თელავის სასულიერო სასწავლებლის უფროსის მოადგილედ და კატეხიზმოსა და საღმრთო ისტორიის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წელს ქვემო ევლახის ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელე მარია პროტასოვას ხელფასი წელიწადში 420 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ქვემო ევლახის ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელე ელენა ფანჯავიძის ხელფასი წელიწადში 420 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ქვემო ევლახის ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელე მარია ბარაუხოვას ხელფასი წელიწადში 420 რუბლი იყ0.
1898 წლის ივლისში გ. თურქესტანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე იყო.