1918 წელს გრიგოლ კიკნაძე ბელგოროდის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელედ დაინიშნა.
1918 წელს კულამ ბაგიროვი დაინიშნა ბალახანის ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის მოხელედ. მისი ხელფასი შეადგენდა წელიწადში 480 რუბლს.
1912 წელს ემელიანე ივანეს ძე ცაგარეიშვილი ხონის პროგიმნაზიის მასწავლებელი იყო.
1918 წელს ქვემო ევლახის ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელის, ელისაბედ ტერენტიევას ხელფასი წელიწადში შეადგენდა 420 რუბლს.
1920 წლის 8 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კოჩალოვი იყო რუსი მსახიობი.
1920 წლის 8 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ლ. ლეონიდოვი იყო რუსი მსახიობი.
1918 წელს ნადეჟდა შომახია ცხინვალის ფოსტა ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორაში მუშაობდა. მისი ხელფასი იყო 420 რუბლი.
1918 წელს აპოლონ ქილიფთარი არღუნის ფოსტა ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორაში მუშაობდა. მისი ხელფასი იყო 420 რუბლი.
1918 წელს ერმალო გვაზავა აბაშის ფოსტა ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორაში მუშაობდა. მისი ხელფასი იყო 420 რუბლი.
1918 წელს ვასილ ლუკინოვი ჯალალ ოღლის ფოსტა ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორაში მუშაობდa. მისი ხელფასი იყო 420 რუბლი.
1920 წლის 7 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გ. კოჩიაშვილი იყო ორთქლით მომუშავე საპნის ქარხნის მფლობელი, რომელიც კახეთის ქუჩა N61-ში მდებარეობდა.
1920 წლის 13 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მარიამ ერისთავი იყო პირველი ქართული საბავშვო ბაღის თანამშრომელი.
1920 წელს ვარლამ დავითის ძე ძიძიგური თბილისის რკინიგზის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1847 წელს თბილისის გუბერნიის მიწის ბეგარის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო ალექსი პეტრეს ძე ანტონოვი, ქალაქის გუბერნატორი, გუბერნიაში აზნაურთა წარმომადგენელი, სახაზინო პალატის თავმჯდომარე, სახელმწიფო ქონების პალატის წარმომადგენელი.
1898 წლის ივლისში ნიკოლოზ თუმანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების გამგეობის დროებით თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1898 წლის ივლისში ნიკოლოზ ხიზანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების გამგეობის წევრი იყო.
1887 წლის 5 მარტის გაზეთი „ივერია“ წერდა, რომ, მოარული ხმების თანახმად, ამიერკავკასიის რკინიგზის საქმეებს ინჟინერი ოლეხინი ჩაიბარებდა.
1887 წლის 5 მარტის გაზეთ „ივერიაში“ (რედაქტორი ილია ჭავჭავაძე) ვლადიკავკაზიდან გამოგზავნილი წერილის თანახმად, ოსების სამრევლოში მღვდლების უმეტესი ნაწილი ქართველები იყვნენ.
1918 წელს ბელგოროდის საფოსტო განყოფილების მოხელე გრიგოლ კიკნაძე გადავიდა სახელმწიფო თვიურ სარგოზე, წელიწადში ექნებოდა 480 რუბლი.
1918 წელს ერევნის ტელეგრაფის კანტორის მოხელე ვასილ პეტრუშენკო ბათუმის ტელეგრაფის კანტორაში გადავიდა სამუშაოდ.