1918 წელს ნატალია გორინა ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს ანასტასია ტოლმაჩევა ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს თაგი მირზა აღა-ოღლი ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1896 წელს ბოგოროდსკი პროკურორი იყო.
1896 წლის 24 ოქტომბერს ლეონ კარაპეტის ძე ლალაიანცის საქმის განხილვის დროს სასამართლო პალატის წევრი ჩეხოვსკი საქმის მომხსენებელი იყო.
1896 წლის 24 ოქტომბერს ლეონ კარაპეტის ძე ლალაიანცის საქმის განხილვის დროს ლ. ლ. ფატეევი სასამართლო პალატის თავმჯდომარე იყო.
1918 წელს ნადეჟდა ჩერნაევა ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს ალექსანდრე დუბინკინი ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს მაგერამ ალიევი ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს რაფაელ ოთარაშვილი ბაქოს საფოსტო კანტორაში დაინიშნა ფოსტალიონად.
1918 წელს ნიკოლოზ გევორქიანი ბაქოს საფოსტო კანტორაში დაინიშნა ფოსტალიონად.
1918 წელს სიმონ კურიაკოვი ბაქოს საფოსტო კანტორაში დაინიშნა ფოსტალიონად.
1918 წელს მიხეილ მირზოევი ბაქოს საფოსტო კანტორაში დაინიშნა ფოსტალიონად.
1918 წელს რაჟდენ კუპატაძე ბაქოს საფოსტო კანტორაში დაინიშნა ფოსტალიონად.
1887 წლის 20 თებერვლის გაზეთი „ივერია“ წერდა, რომ რუსეთმა თავის წარმომადგენლად თეირანში გენერალი ალექსანდრე კაულბარსი დანიშნა.
1918 წელს გერასიმე მახარაძე შინაგან საქმეთა მინისტრის ამხანაგად დაინიშნა.
1918 წელს ილია კოკაია ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს სეტრაკ ზალიანცი ბაქოს საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს ქაზახის ნოტარიუსი მაჰმუდ-ბეგ ალიბეკოვი თბილისის ნოტარიუსად დაინიშნა.
1918 წელს ა. მ. შარაფიანი ვაჭრობისა და მრეწველობის კომისტრის ამხანაგად დაინიშნა.
1918 წელს გადამდგარი გენერალ-ლეიტენანტი პეტრე ალექსანდრეს ძე შვეიკოვსკი ქალაქ გროზნოს ნოტარიუსად დაინიშნა.
1912 წელს ა. ოვაკჯანოვი ქუთაისის თეატრის აფიშორი იყო.
1912 წელს ე. იოსელიანი სოფ. კორბოულის სკოლის მასწავლებელი იყო.
1918 წლის 12 მარტს გენერალ-ლეიტენანტი ილია ოდიშელიძე დაინიშნა სამხედრო მინისტრის მოადგილედ. განცხადებას ხელი მოაწერა ამიერკავკასიის მთავრობისა და სამხედრო მინისტრმა ე. გეგეჭკორმა.
1887 წლის 19 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“(რედაქტორი: ილია ჭავჭავაძე) ცნობით,მარტში გაიმართებოდა სამეურნეო საზოგადოების ყრილობა, სადაც ახალ თავმჯდომარეს აირჩევდნენ. ქრისტეფორე ავაკუმის ძე ვერმიშევის ნაცვლად დასახელებული იყო: ი. იოსელიანი და აბელიანცი.