1876 წელს დამსახურებული სახელმწიფო მოხელე მიხეილ მიხეილის ძე ზნაჩკო-იავორსკი კავკასიის ოლქის მეფისნაცვლის მთავარი მმართველობის წევრი იყო.
1876 წელს VIII კლასის სახელმწიფო მოხელე ალექსანდრე დავითის ძე ერიციანი კავკასიის ოლქის  მთავარ სამმართველოში მუშაობდა.
1876 წელს კოლეგიის ასისტენტი ალბერტ თეოდორეს ძე ზალცმანი კავკასიის ოლქის გლეხებთან ურთიერთობის მთავარი სამმართველოს საერთო განყოფილებაში მუშაობდა.
1880 წელს, თბილისის ახალი თეატრის მშენებლობის დროს, პავლე შტერნი არქიტექტორ ვიქტორ შრეტერის მოადგილე იყო.
1876 წელს VIII კლასის კოლეგიის მრჩეველი მიხეილ ეგნატეს ძე თამამშევი კავკასიის ოლქის გლეხებთან ურთიერთობის მთავარი სამმართველოს საერთო განყოფილებაში მუშაობდა.
1876 წელს კოლეგიის ასისტენტი სიმონ სიმონის ძე შუკინი კავკასიის ოლქის გლეხებთან ურთიერთობის სამმართველოს კანცელარიაში მუშაობდა.
1876 წელს კოლეგიის მრჩეველი სულხან ივანეს ძე თუმანოვი კავკასიის ოლქის გლეხებთან ურთიერთობის მთავარი სამმართველოს კანცელარიაში მუშაობდა.
1876 წელს ივანე ანდრიას ძე ზუბალაშვული კავკასიის ოლქის გლეხთებთან ურთიერთობის მთავარი სამმართველოს კანცელარიის მმართველი იყო.
1912 წლის 9 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, თამარ გრუზინსკაია მსახიობი იყო.
1881 წელს შეფერხებებით მიმდინარე ახალი თეატრის მშენებლობა შეჩერდა. არქიტექტორმა ვიქტორ შრეტერმა და მისმა მოადგილემ, პავლე შტერნმა მშენებლობა არქიტექტორ ოტო სიმონსონს გადააბარეს.
1876 წელს სახელმწიფო მრჩეველი დავით დიმიტრის ძე დავიდოვი კავკასიის ოლქის თბილისის არქივის მმართველის თანაშემწედ მუშაობდა.
1876 წელს კოლეგიის მრჩეველი ადამ ეგნატეს ძე ოსტროვსკი კავკასიის ოლქის თბილისის არქივის მმართველი იყო.
1876 წელს აკადემიკოსი გუსტავ ივანეს ძე რადე კავკასიის მუზეუმისა და თბილისის საჯარო ბიბლიოთეკის დირექტორი იყო.
1876 წელს ტიტულიანი მრჩეველი იაკობ მიხეილის ძე ვაილო კავკასიის ოლქის თბილისის ფიზიკურ ობსერვატორიაში დამკვირვებლად მუშაობდა.
1876 წელს ჰენრი ოსიპეს ძე კიფელი კავკასიის ოლქის თბილისის ფიზიკური ობსერვატორიის დირექტორის მოადგილედ მუშაობდა.
1876 წელს არნოლდ თევდორეს ძე მორიცი კავკასიის ოლქის თბილისის ფიზიკური ობსერვატორიის დირექტორი იყო.
1876 წელს დიმიტრი ზაქარიას ძე ბაქრაძე კავკასიის საცენზურო კომიტეტში ქართული ენის უმცროს ცენზორად მუშაობდა.
1876 წელს სულეიმან ხან სოლომონ ავაკ მელიქ-მერაბოვი კავკასიის საცენზურო კომიტეტში რუსული, ევროპული და აღმოსავლური ენების უფროს ცენზორად მუშაობდა.
1876 წელს განსაკუთრებულ დავალებათა IV კლასის მოხელე დიმიტრი პეტრეს ძე ფურცელაძე კავკასიის საცენზურო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1847 წელს კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში გუბერნიის მდივანი იყო ვასილი პეტრეს ძე გორბუნოვი.
1876 წელს გადამდგარი შტაბს-კაპიტანი დიმიტრი არკადის ძე კობაკოვი კავკასიის სტატისტიკის კომიტეტში გამომთვლელად მუშაობდა.
1876 წელს კარლ ქრისტეფორეს ძე იაკობსონი კავკასიის სტატისტიკის კომიტეტის მმართველის მოადგილე იყო.
1876 წელს სახელმწიფო მოხელე ნიკოლოზ ვასილის ძე ზეიდლიცი კავკასიის სტატისტიკის კომიტეტის მმართველი იყო.
1876 წელს ვილჰელმ კარლის ძე კუნკევიჩი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის კანაკირსკის ფორპოსტის მმართველი იყო.
1876 წელს დიმიტრი მათეს ძე ბეგთაბეგოვი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის ელენოვსკის ფორპოსტის მმართველი იყო.