1876 წელს კოლეგიის მდივანი ივანე მათეს ძე ივანოვი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის დილიჯანის ფორპოსტის მმართველი იყო.
1876 წელს კოლეგიის ასისტენტი ივ. მირ. ბარდაკოვი თბილისი-ჯულფის ტრანზიტული გზის ნოვოაღსთაფის ფორპოსტის მმართველი იყო.
1876 წელს პეტრე გაბრიელის ძე ნერასოვი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის წითელი ხიდის ფორპოსტის მმართველი იყო.
1876 წელს პეტრე ვასილის ძე ბოგატირევი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის თბილისის ფორპოსტის მმართველი იყო.
1876 წელს ინჟინერი ალდრ ანტ. განუსევიჩი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის დილჯანის მესამე მონაკვეთის (დილიჟანი-ერევანი) მმართველი იყო.
1876 წელს ინჟინერი, კაპიტანი მაქსიმე ლუდვიგის ძე ბრევენი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის დილჯანის მეორე მონაკვეთის (აღსთაფა-დილიჯანი) მმართველი იყო.
1876 წელს პოდპოლკოვნიკი ნიკოლოზ ავგუსტის ძე ფონ დერ ნონი თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის პირველი მონაკვეთის,თბილისი-ახალი აღსთაფას სადგურის მართველი იყო.
1876 წელს სამხედრო ინჟინერი, პოლკოვნიკი მიხეილ ნიკოლოზის ძე გარსევანოვი (გარსევანიშვილი) თბილისი-ჯულფას ტრანზიტული გზის მმართველი იყო.
1876 წელს სამოქალაქო ინჟინერი გუსტავ ეგნატეს ძე ზეზმანი კავკასიის საგზაო-საამშენებლო განყოფილების კანცელარიაში აღმწერად მუშაობდა.
1876 წელს ინჟინერი, შტაბს-კაპიტანი ვლადიმერ კარლის ძე პეტროსიანი კავკასიის საგზაო-საამშენებლო განყოფილების კანცელარიაში აღმწერად მუშაობდა.
1876 წელს გადამდგარი ლეიტენანტი ალექსანდრე პავლეს ძე მაქსიმოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1876 წელს VIII კლასის ტიტულიანი მრჩეველი ვასილ ნიკიფორეს ძე სტეფანოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1876 წელს ლეოპოლდ პეტრეს ძე ბილფელდი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1876 წელს VII კლასის არქიტექტორი პეტრე ლუდვიგის ძე პრჟიბიშევსკი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1896 წელს ევტიხი მამინაიშვილი აფხაზეთის, სვანეთის, ჯავახეთისა და აჭარის სკოლებისა და ეკლესიების ზედამხედველად დაინიშნა.
1898 წლის აგვისტოში ალექსანდრე სამოილოვი ქუთაისის გუბერნატორის თანაშემწე იყო.
1876 წელს VI კლასის ინჟინერი, არქიტექტორი, სახელმწიფო მოხელე ალდრ ვასილის ძე ჩიჟოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილების ტექნიკურ კანცელარიაში მუშაობდა.
1876 წელს ინჟინერი, ტიტულიანი მრჩეველი გერმანე ტიმოთეს ძე აგანოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილების მმართველი იყო.
1876 წელს პავლე ანდრიას ძე ჟუკოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1876 წელს პოდპოლკოვნიკი, სამხედრო ინჟინერი სტანისლავ ალფონსის ძე ვეის-ფონ-ვეისენგოვი კავკასიის სასაზღვრო-საკარანტინე განყოფილებაში სამუშაოს შემსრულებლად მუშაობდა.