1846-1847 წლებში იგორ გერასიმეს ძე ზაპოროჟჩენკო ახალციხის მაზრის მმართველი იყო.
1847 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე პრიბილი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილებაში მუშაობდა.
1847 წელს ივანე დიმიტრის ძე დროკოვი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა.
1879 წლის 26 სექტემბრის ჟურნალ „ივერიის“ ცნობით, 1880 წლიდან „ივერია“ და გაზეთი „დროება“ გაერთიანდებოდა და ექნებოდათ საერთო რედაქცია. ჟურნალ „ივერიის“ რედაქტორი იქნებოდა ილია ჭავჭავაძე, ხოლო გაზეთ „დროებისა“ – სერგეი მესხი.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, მეექვსე კლასისა და განსაკუთრებული მინდობილობის მოხელე ირაკლი ბაგრატიონ-მუხრანბატონი გახდა „სტატსკი სოვეტნიკი“.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, ქუთაისის ოლქის სასამართლოს მდივნის თანაშემწე ლორთქიფანიძე გახდა „კოლეჟსკი ასესსორი“.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, ტატიაშვილი გახდა კოლეგიის ასესსორი.
1920 წლის იანვარში ირ. ფორაქაშვილი კოოპერატიულ საზოგადოება „კახეთს“ წარმოადგენდა.
1920 წლის 21 იანვარს სახალხო სახლში გამართულ მეცხვარე-მესაქონლეთა ყრილობაზე მდივნებად აირჩიეს ალექსანდრე ჯავახიშვილი და ვ. ათანაშვილი.
1802 წლის 8 სექტემბერს პავლე დიმიტრის ძე ციციშვილი (ციციანოვი) დაინიშნა ასტრახანის მთავარ გუბერნატორად და საქართველოს მთავარსარდლად.
1827 წლის 16 მარტს ინფანტერიის გენერალი ივანე თედორეს ძე პასკევიჩი დაინიშნა კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდლად.
1830 წლის პირველ მარტს ჭარ-ბელაქნის ოლქის ხელმძღვანელად დაინიშნა გენერალ-მაიორი თედორე ალექსანდრეს ძე ბეკოვიჩ-ჩერკასკი.
1831 წლის 28 აპრილს ამიერკავკასიის მხარის დროებით ხელმძღვანელად დაინიშნა გენერალ-ადიუტანტი ნიკიტა პეტრეს ძე პანკრატიევი.
1831 წლის აგვისტოში ინფანტერიის გენერალი გრიგოლ ვლადიმერის ძე როზენი დაინიშნა კავკასიის ცალკეული კორპუსის ხელმძღვანელად.
1832 წლის 12 მარტს მიტროპოლიტი იონა გადააყენეს ქართული ეკლესიის ხელმძღვანელის თანამდებობიდან.
1842 წლის მაისში კაპიტანი გრიგოლ დიმიტრის ძე ორბელიანი იყო შირვანის პოლკის მეოთხე მუშკეტერთა ასეულის მეთაური.
1844 წლის 27 დეკემბერს გენერალ-ადიუტანტი მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი კავკასიის მეფისნაცვლის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1853 წლის ნოემბერში გენერალ-ლეიტენანტი ვასილ იოსების ძე ბებუთოვი იყო თურქეთის საზღვართან მოქმედი რუსთა ჯარის მეთაური.
1853 წლის ნოემბერში რუსთა ალექსანდროპოლიდან დაძრულ შვიდ ბატალიონს მეთაურობდა გენერალ-ლეიტენანტი დიმიტრი თამაზის (თომას) ძე ორბელიანი.
1853 წლის 30 ოქტომბერს პოლკოვნიკი ყორღანოვი გურიის რაზმს მეთაურობდა თურქებთან გამართულ ბრძოლაში.
1886 წლის 19 იანვრის გაზეთ „ივერიის” მიხედვით, თბილისის რკინიგზის უფროსის თანაშემწე იყო ცაგარელი.
1886 წლის 10 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, დიდი ხნის სამსახურისთვის ეგორ ტერ-პეტროსოვი დააჯილდოვეს „გუბერნიის სეკრეტარის“ ხარისხით.
1886 წლის 10 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ეგორ ტერ-პეტროსოვი იყო თბილისის ცენტარლური სადგურის I ხარისხის ტელეგრაფისტი.
1886 წლის 10 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, გევორქ აზიზიანცი იყო IV ხარისხის ტელეგრაფისტი.