1854 წელს ქობულეთის მმართველი იყო ჰასან-ფაშა.
1831 წლის პირველ ივლისს მთავარეპისკოპოსი ოვანესი დაინიშნა სომხეთის პატრიარქადა და კათოლიკოსად.
1832 წლის 12 მარტს სარატოვის ეპისკოპოსი მოსე დაინიშნა საქართველოს ეგზარქოსად.
1834 წლის პირველ სექტემბერს მთავარეპისკოპოსი ევგენი დაინიშნა საქართველოს ეგზარქოსად.
1843 წლის 13 აგვისტოს მთავარეპისკოპოსი ნერსესი ეჩმიაძინის პატრიარქად და სომეხთა კათოლიკოსად აირჩიეს.
1844 წლის 12 ნოემბერს მთავარეპისკოპოსი ისიდორე დაინიშნა საქართველოს ეგზარქოსად.
1853 წლის პირველ ნოემბერს ახალციხესთან ბრძოლაში რუსთა მეოთხე ბატალიონის მეთაური იყო გენერალ-მაიორი პეტრე პეტრეს ძე კოვალევსკი.
1811 წლის 8 ივლისს მიტროპოლიტი ვარლამი საქართველოს ეგზარქოსის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1809 წლის აგვისტოში არქიეპისკოპოსი ეფრემი დაამტკიცეს სომეხთა პატრიარქისა და კათოლიკოსის თანამდებობაზე.
1858 წლის 16 სექტემბერს დიდი მთავარი ნიკოლოზ ნიკოლოზის ძე რომანოვი დაინიშნა კავკასიის პირველი მესანგრეთა ბატალიონის უფროსად.
1858 წლის 16 სექტემბერს დიდი მთავარი მიხეილ ნიკოლოზის ძე რომანოვი დაინიშნა კავკასიის გრენადერთა საარტილერიო ბრიგადის უფროსად.
1858 წლის 10 აგვისტოს დიდი მთავარი კონსტანტინე კონსტანტინეს ძე რომანოვი დაინიშნა თბილისის გრენადერთა პოლკის უფროსად.
1817 წლის 14 მაისს მთავარეპისკოპოსი თეოფილაქტე საქართველოს ეგზარქოსის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1881 წლის 9 ივნისის ჟურნალ „ივერიის“ ცნობით ნიკოლოზ ბესარიონის ძე ღოღობერიძე ქუთაისის საადგილმამულო ბანკის მმართველი იყო.
1920 წლის 7 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ლევ ქრისტეფორეს ძე გერმანი იყო ფირმა „სიბუნიონ ლიმიტედის“ ოფიციალური წარმომადგენელი ამიერკავკასიაში.
1846 წელს ნიკოლოზ ივანეს ძე სერგიევი ელიზავეტპოლის მაზრის მსაჯულის მდივანი იყო.
1846-1847 წლებში სარდიონ დიმიტრის ძე ალექსი-მესხიევი სიღნაღის საშტატო ექიმი იყო.
1846 წელს ბოგდან სიმონის ძე მადათოვი ალექსანდროპოლის სამაზრო მმართველის მოვალეობის შემსრულებელი იყო.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, „კოლლეჟსკი სოვეტნიკი“ ვახტანგ გურამოვი, რომელიც იქამდე საგლეხო საქმის სასამართლოში თბილისის აზნაურობის მიერ დანიშნული წევრი იყო, გახდა „სტატსკი სოვეტნიკი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, ნაცვალოვი გახდა „ნადვორნი სოვეტნიკი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს ბრძანებით, ლავრენტი არდაზიანი, რომელიც მსახურობდა თბილისის გენერალ-გუბერნატორის კანცელარიაში, გახდა „ნადვორნი სოვეტნიკი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს ბრძანებით, ივანე თუმანიშვილი გახდა „კოლლეჟსკი ასსესორი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, საფინანსო დეპარტამენტის ბუღალტერი, მიხეილ ამბარდანოვი გახდა „ტიტულიარნი სოვეტნიკი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, სახელმწიფო ქონების დეპარტამენტის მიწის მზომავი, როტინოვი გახდა „ტიტულიარნი სოვეტნიკი“.
1866 წლის 7 ოქტომბერს, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით, მესამე მომიჯნავე კომისიის მოსამართლე წევრი იოსებ წინამძღვრიშვილი „კოლლეჟსკი სეკრეტარი“ გახდა.