1847 წელს ალექსი თეოდორეს ძე კრუზენშტერნი კავკასიის გუბერნატორის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის მოხელედ მუშაობდა.
1847 წელს გუბერნიის მდივანი მიხეილ მიხეილის ძე მარკევიჩი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა.
1847 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი ალექსანდრე ალექსის ძე მორზენკო კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის მეორე განყოფილების ხელმძღვანელი იყო.
1897 წლის 23 თებერვლის სასამართლო უწყების თანახმად, კიკვიძე გახდა გუბერნიის მდივანი.
1866 წელს შემუშავდა წესდება თბილისის საზოგადო სამმართველოს შესახებ. ამ წესდების სისრულეში მოსაყვანად დაარსდა განსაკუთრებული კომისია. ამ კომისიის წევრი იყო ნიკოლოზ ჭავჭავაძე.
1866 წელს შემუშავდა წესდება თბილისის საზოგადო სამმართველოს შესახებ. ამ წესდების სისრულეში მოსაყვანად დაარსდა განსაკუთრებული კომისია. ამ კომისიის წევრი იყო კოვაჩი.
1866 წელს შემუშავდა წესდება თბილისის საზოგადო სამმართველოს შესახებ. ამ წესდების სისრულეში მოსაყვანად დაარსდა განსაკუთრებული კომისია. ამ კომისიის წევრი იყო ირაკლი მუხრანბატონი.
1866 წლის 26 სექტემბრიდან, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, ნაკაშიძე უნდა დაენიშნათ რწმუნებულად სახელმწიფო ქონების დეპარტამენტში.
1866 წელს შემუშავდა წესდება თბილისის საზოგადო სამმართველოს შესახებ. ამ წესდების სისრულეში მოსაყვანად, მიხეილ რომანოვის ნებართვით, უმთავრესი სამმართველოს უფროსმა დააარსა განსაკუთრებული კომისია, რომლის თავმჯდომარეც იყო ორლოვსკი.
1866 წლის 10 ოქტომბრიდან, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, თუმანიშვილს ორი თვით დაატოვებინეს თანამდებობა, რადგან ის ამ პერიოდში საფრანგეთსა და იტალიაში იმყოფებოდა.
1866 წელს ქუთაისის გუბერნიის განკარგულებით, ქორქაშვილი გაანთავისუფლეს ქუთაისის გუბერნიის პროკურორის თანამდებობიდან.
1866 წელს ეფრემ აბდუშელიშვილმა დატოვა ლანჩხუთის „უჩასტკის ნაჩალნიკის“ თანამდებობა და გახდა ბახვის „უჩასტკის ნაჩალნიკი“.
1866 წლის 8 ნოემბერს სიღნაღის სასწავლებლის ზედამხედველი სერგეევი გაანთავისუფლეს თანამდებობიდან და დანიშნეს სხვა სასწავლებლის ზედამხედველად.
1866 წლის 8 ნოემბერს ქუთაისის გიმნაზიის უფროსმა მასწავლებელმა შოლკოვიჩმა გააგრძელა მუშაობა რუსეთის სასწავლებელში იგივე თანამდებობაზე.
1920 წლის 23 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დავით მახარაძე იყო მომჩივანი.
1920 წლის 23 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ამირხანოვი იყო თბილისის გამგეობის რწმუნებული, ნაფიცი ვექილი.
1920 წლის 23 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ზაქარია ივანეს ძე ჩხიკვაძე ქართული სამუსიკო საზოგადოების თელავის განყოფილების დირექტორი იყო.
1920 წლის 10 იანვარს, მთავრობის დადგენილებით, ალექსი პეტრეს ძე ოპოჩინინი დაინიშნა ფინანსთა და ვაჭრობა-მრეწველობის სამინისტროს საბჭოს წევრად.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, დარასელია ზუგდიდის გუბერნიის მდივანი გახდა.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, ანჯაფარიძე გახდა ზუგდიდის გუბერნიის მდივანი.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, ახვლედიანი გახდა ქუთაისის გუბერნიის მდივანი.
1897 წლის 23 თებერვალს სასამართლო უწყების თანახმად, თაყაიშვილი სვანეთის საგუბერნიო მდივანი გახდა.
1920 წლის 23 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალი-მარდან ბეგი თოფშიბაშევი აზერბაიჯანის დელეგატი იყო უმაღლესი საბჭოს სხდომაზე პარიზში.
1897 წელს ი. ბრონერი იყო თბილისის „საურთიერთო სამეურნეო ბანკის“ უფროსი ბუღალტერი.