1920 წლის 23 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ა. ი. გრეჟებინი იყო ბრიტანეთ-კავკასიის სავაჭრო-სამრეწველო ამხანაგობა „ბრიკატოს“ გამგეობის თავმჯდომარე ბათუმში.
1888 წლის 8 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით პავლე ივანეს ძე რაევი საქართველოს ეგზარქოსი იყო.
1897 წლის იანვარში ტატიშჩევი დაინიშნა სამხედრო საბჭოს წევრად.
1897 წლის იანვარში ივანე ამილახვარი კავკასიის მთავარმართებლის თანაშემწის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1897 წელს ბათუმში ქალაქის გამგეობის წევრის არჩევნები გაიმართა. გამგეობის წევრ ი. ივანოვს მსახურობის ვადა ამოეწურა. ამის გამო, თავიდან დაინიშნა კენჭისყრა, რომლის შედეგადაც კვლავ ი. ივანოვი აირჩიეს გამგეობის წევრად.
1897 წელს გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული დაინიშნა კავკასიის საცენზურო კომიტეტის უმცროსი ცენზორის თანამდებობაზე.
1897 წლის 15 იანვარს შიო დედაბირშვილი გორის მაზრაში ექიმად დანიშნეს. ამავდროულად, შიო დედაბრიშვილს დაავალეს, რომ თვალყური ედევინებინა თბილისის საყასბოსთვის.
1920 წლის 7 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნოელ სტეფანეს ძე სმიტი იყო ფირმა „სიბუნიონ ლიმიტედის“ წარმომადგენელი ბათუმში.
1897 წელს თბილისის სახაზინო პალატის განცხადებით, გუბერნიის მდივნის შვილი, ზაქარია საყვარელიძე მიიღეს სახელმწიფო სამსახურში მეორე ხარისხის კანცელარიის მოხელედ.
1858 წლის პირველ მარტს მიტროპოლიტი ისიდორე კიევის მიტროპოლიის კათედრაზე გადაიყვანეს.
1858 წლის პირველ მარტს პოდოლსკის ეპისკოპოსი ევსევი დაინიშნა საქართველოს ეგზარქოსად.
1858 წლის პირველ მარტს პოდოლსკის ეპისკოპოსი ევსევი დაინიშნა საქართველოს ქართლ-კახეთის მთავარეპისკოპოსად.
1858 წლის პირველ მარტს პოდოლსკის ეპისკოპოსი ევსევი აირჩიეს წმინდა სინოდის წევრად.
1920 წლის იანვარში კონსტანტინე ზაქარია ძე მაყაშვილი ქართული კლუბის მამასახლისი იყო.
1920 წლის იანვარში იოსებ ზაქარიას ძე ანდრონიკაშვილი იყო მეღვინე-მევენახეთა წარმომადგენელი.
კავკასიის მეფისნაცვალი 1864 წელს იყო მიხეილ ნიკოლოზის ძე რომანოვი.
1866 წლის 9 სექტემბერს თბილისში გოგირდის წყლების ახალი კერების გამოსავლენად შექმნილ კომისიას სამოქალაქო მრჩეველი გერმანე ვილჰელმის ძე აბიხი ხელმძღვანელობდა.
1868 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1869 год“-იდან ირკვევა, რომ გერმანე ვილჰელმის ძე აბიხი იყო რუსეთის იმპერიის სამოქალაქო მრჩეველი.
1867 წლის 4 იანვარს გამოსული რუსეთის იმპერატორ ალექსანდრე II-ის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ სამეგრელოს უკანასკნელი მთავარი იყო ნიკოლოზ დავითის ძე დადიანი (მინგრელსკი).
1866 წლის 17 სექტემბერს მთავარეპისკოპოსი გევორქი სომეხთა კათოლიკოს-პატრიარქად აირჩიეს.
1866 წელს სოხუმის სამხედრო განყოფილების უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი იყო პოლკოვნიკი კანიარი.
1919 წლის 23 დეკემბრამდე ვასილ იოსების ძე არდიშვილი იყო სატრანსპორტო საზოგადოების გამგეობის წევრი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვალი მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი იყო კავკასიის სოფლის მეურნეობის საზოგადოების პირველი პრეზიდენტი.
1860 წელს კავკასიის მეფისნაცვლად დაინიშნა ალექსანდრე ივანეს ძე ბარიატინსკი.