1868 წელს დიმიტრი ივანეს ძე ყიფიანი იყო თბილისის გუბერნიის თავადაზნაურობის წინამძღოლი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ თბილისის გუბერნატორი კონსტანტინე ივანეს ძე ორლოვსკი იყო რუსეთის იმპერიის საიდუმლო მრჩეველი.
1868 წელს თბილისის გუბერნატორი იყო კონსტანტინე ივანეს ძე ორლოვსკი.
1868 წლის 26 მარტს თბილისის გუბერნიის დაჭრილ და ავადმყოფ ჯარისკაცებზე მზრუნველი საზოგადოების პირველ თავმჯდომარედ აირჩიეს თბილისის გუბერნატორი კონსტანტინე ივანეს ძე ორლოვსკი.
1897 წლის იანვარში ბათუმის ოლქის უფროსი ზაგანი დაინიშნა დაღესტნის სამხედრო გუბერნატორის თანაშემწედ.
1866 წელს სვიმონ აბაშიძემ შეწყვიტა სვერის „ნაჩალნიკობა“ და მისი ადგილი დაიკავა ანტონ ქურციკიძემ.
1866 წელს ყოფილი ბახვის „უჩასტკის ნაჩალნიკი” გიგო ქარცივაძე დანიშნეს გურიანთას „უჩასტკის ნაჩალნიკად”.
1920 წლის 22 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ქართველ მწერალთა კლუბ „ქიმერიონში“ ყოველდღე იმართებოდა საღამო-წარმოდგენები, რომლის კონფერანსიე იყო ნეჩაევი.
1866 წელს რაჭის მაზრის უფროსის თანამდებობა ნიკოლოზ ჩიკვაიძემ დაიკავა.
1866 წელს სამსონ მაჭავარიანი გახდა საჩხერის „უჩასტკის ნაჩალნიკი“.
1866 წელს ნიკოლოზ ყენია გახდა ოზურგეთის „მიროვის პოსრედნიკი”.
1866 წელს ქუთაისის გუბერნიის განკარგულებით „სტოლონაჩალნიკის” თანამდებობა მიენიჭა სამსონ ტარიელის ძე წულუკიძეს.
1866 წელს ქუთაისის გუბერნიის განკარგულებით ვოიუცკიმ დატოვა „სტოლონაჩალნიკის” თანამდედობა.
1866 წელს, ქუთაისის გუბერნიის განკარგულებით, „სტოლონაჩალნიკად” დანიშნეს ნიკოლოზ ალავიძე.
1850 წელს კავკასიის მეფისნაცვალი იყო მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი.
1868 წლის 26 მარტს თბილისის გუბერნიის დაჭრილ და ავადმყოფ ჯარისკაცებზე მზრუნველი საზოგადოების თავმჯდომარის ამხანაგად აირჩიეს თბილისის თავადაზნაურობის წინამძღოლი დიმიტრი ივანეს ძე ყიფიანი.
1920 წლის 7 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გ. კასაძე იყო საოლქო სასამართლოს წევრი.
1897 წლის დეკემბერში ნ. დიდებულიძე იყო ბავშვების პანსიონისა და სასწავლებლის უფროსი.
1897 წლის იანვარში ბუჭყიევი გახდა გენერალ-მაიორი.
1920 წელს ლორდი კერზონი იყო დიდი ბრიტანეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი.
1920 წელს ნესტორ სიმონის ძე ქარცივაძე საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სამედიცინო საზოგადოების თავმჯდომარის ამხანაგი იყო ვ. ი. პრისელკოვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“- იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სამედიცინო საზოგადოების მდივანი 1868 წლის დეკემბრამდე იყო მიხეილ ვასილის ძე სკოროვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“- იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სამედიცინო საზოგადოების მდივანი 1868 წლის დეკემბრიდან იყო ი. ი. მალინინი.