1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ მოსკოვის ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების თბილისური ფილიალის დროებითი ხელმძღვანელი ივანე სტეფანეს ძე ხატისოვი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ სანქტ-პეტერბურგის ფულადი კაპიტალის, შემოსავლებისა და ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების აგენტი თბილისში იყო მიხეილ ანდრიას ძე არღუტინსკი-დოლგორუკოვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ სანქტ-პეტერბურგის ფულადი კაპიტალის, შემოსავლებისა და ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების აგენტი თბილისში მიხეილ ანდრიას ძე არღუტინსკი-დოლგორუკოვი მსახურობდა ამიერკავკასიის სახაზინო პალატაში.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ რუსეთის ხანძრისგან დაზღვევის მეორე საზოგადოების აგენტი თბილისში იყო თომა ავეტის ძე პეპინოვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ რუსეთის ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების აგენტი თბილისში იყო ვიქტორ ივანეს ძე ნიჟინსკი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ რუსეთის ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების აგენტი თბილისში ვიქტორ ივანეს ძე ნიჟინსკი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ექიმი შალიგინი იყო თბილისის გუბერნიის დაჭრილ და ავადმყოფ ჯარისკაცებზე მზრუნველი საზოგადოების წევრ-დამფუძნებელი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ 1868 წელს კარლ ლევის ძე ზისერმანი იყო თბილისის გუბერნატორის კანცელარიის უფროსი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ დ. ლ. ტიანგინსკი თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალთან გახსნილ საფელდშერო სკოლაში ასწავლიდა მედიცინას.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალთან გახსნილ საფელდშერო სკოლის ორდინატორი იყო ნ. ი. სავიცკი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ სანქტ-პეტერბურგის ფულადი კაპიტალის, შემოსავლებისა და ხანძრისგან დაზღვევის საზოგადოების აგენტი თბილისში მიხეილ ანდრიას ძე არღუტინსკი-დოლგორუკოვი იყო სახელმწიფო მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ თბილისის სამხედრო ჰოსპიტლის მოძღვარი იყო პროკლე იოსელიანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ პროკლე იოსელიანი თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალთან გახსნილ საფელდშერო სკოლაში ასწავლიდა სჯულის კანონს.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ნ. ი. სავიცკი თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალთან გახსნილ საფელდშერო სკოლაში ასწავლიდა ფარმაცევტიკას.
1868 წლის 26 მარტს თბილისის გუბერნიის დაჭრილ და ავადმყოფ ჯარისკაცებზე მზრუნველი საზოგადოების გამგეობის საქმეთა მმართველად აირჩიეს საზოგადოების წევრი, თბილისის გუბერნატორის კანცელარიის უფროსი კარლ ლევის ძე ზისერმანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კომპანია „Надежда“-ს კანტორის მმართველი იყო თომა ავეტის ძე პეპინოვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალთან გახსნილი საფელდშერო სკოლის ინსპექტორი იყო დ. ლ. ტიანგინსკი.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ტელეგრაფის სადგურის ზედამხედველი იყო იოსებ გასმანი.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის" მიხედვით, იოსებ გასმანი გადაიყვანეს დილიჯანის ტელეგრაფის სადგურის ზედამხედველად.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის" მიხედვით, ალექსანდრე საყვარელიძე იყო თბილისის საოლქო სასამართლოს კანცელარიის თანამშრომელი.
1886 წლის 16 მაისიდან ალექსანდრე საყვარელიძე დანიშნეს სიღნაღის სასამართლოს განყოფილების მდივნის ხელქვეითად.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ევგენი ავთანდილის ძე ბაგრატოვი თავისივე თხოვნის თანხამად მოხელედ გაამწესეს თბილისის საგუბერნიო სამმარველოში.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, კონსტანტინე დიმიტრის ძე თარხან-მოურავი თავისივე თხოვნის თანხამად მოხელედ გაამწესეს თბილისის საგუბერნიო სამმართველოში.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის" მიხედვით, ალექსანდრე ფილადოვი იყო თბილისის გუბერნიის სამმართველოს კანცელარიის მოხელე.
1886 წლის 28 მაისის გაზეთ „ივერიის" მიხედვით, ალექსანდრე ფილადოვი გადმოიყვანეს თბილისის სამაზრო გამგეობის კანცელარიის მოხელედ.