1846 წელს ალექსანდრე პეტრეს ძე ბიკოვსკი ალექსანდროპოლის მაზრის პროკურორი იყო.
1920 წლის 10 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გეპშტეინი იყო ნაფიცი ვექილი.
1852 წლის იანვარში გამოვიდა პირველი ქართულენოვანი ჟურნალი „ცისკარი“, რომლის რედაქტორი იყო გიორგი დავითის ძე ერისთავი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვალ მიხეილ ნიკოლოზის ძე რომანოვის შვილების ექიმი იყო ადოლფ ალექსანდრეს ძე რემერტი.
1920 წლის 13 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სტუდენტი გ. სვანიძე იყო თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტთა კავშირის გამგეობის წევრი.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის სიმღერის კლასში მასწავლებლები იყვნენ: ა. ი. ჯაყელისა, გ. ი. კირილოვისა, რ. ნ. პოლიაევი, პროფესორი ე. კ. რიადნოვი, ო. ა. შულგინა.
1888 წლის 31 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ლუკა ნიკოლოზის ძე ასათიანი ქუთაისის ქალაქისთავად აირჩიეს.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ფიდელმანი იყო ფლეიტის მასწავლებელი ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის ჩასაბერი ინსტრუმენტების კლასში.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ფაინერი იყო კლარნეტის მასწავლებელი ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის ჩასაბერი ინსტრუმენტების კლასში.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ა. ი. გროშევი იყო ჰობოის მასწავლებელი ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის ჩასაბერი ინსტრუმენტების კლასში.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნაიმანი იყო ფაგოტის მასწავლებელი ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის ჩასაბერი ინსტრუმენტების კლასში.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ქართულ სამუსიკო საზოგადოებასთან არსებული ქართული სამუსიკო სკოლის საოპერო სტუდიის კლასში მასწავლებლები იყვნენ: სამუელ ალექსანდრეს ძე სტოლერმანი; თეორიისა და კომპოზიციის კლასში – ილია (ილიკო) სოლომონის ძე აბაშიძე (ქართული განყოფილება), დიმიტრი ეგნატეს ძე არაყიშვილი (რუსული განყოფილება).
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნიკოლოზ ილიას ძე ჩიჯავაძე იყო ამიერკავკასიის ბანკის მოსამსახურე.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსანდრე კონსტანტინეს ძე მიქელაძე იყო პოლკოვნიკი.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მემედ-ბეგ აბაშიძე იყო სამუსულმანო საქართველოს განმათავისუფლებელი კომიტეტის თავმჯდომარე, მეჯლისის თავმჯდომარე.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსანდრე ოქროპირიძე იყო მღვდელი.
1920 წლის 11 იანვარს საკათალიკოსო კარის ეკლესიაში გამართული მორწმუნეთა კრების თავმჯდომარე იყო საქართველოს კათალიკოს-პატრიარქი ლეონიდე.
1920 წლის 14 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კონსტანტინე ანდრონიკაშვილი იყო ქართული სამუსიკო საზოგადოების გამგეობის კრების თავმჯდომარე.
1920 წლის 15 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ანტონ ალექსანდრეს ძე არჯევანიძე იყო ქართული კლუბის მოსამსახურე.
1920 წლის 15 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ბარნაბა ყუფარაძე იყო ქუთაისის ვაჭარ-მრეწველთა საბჭოს თავმჯდომარე.