1886 წლის 15 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ეფროსინე იაკობის ასული ჭიჭინაძე იყო ქუთაისის კერძო სასწავლებლის მმართველი.
1886 წლის 18 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის თავადაზნაურობის გამგე-კომიტეტის წევრი იყო კონსტანტინე ქრისტეფორეს ძე მამაცაშვილი.
1886 წლის 18 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის თავადაზნაურობის გამგე-კომიტეტის თავმჯდომარე იყო კონსტანტინე ქრისტეფორეს ძე მამაცაშვილი.
1886 წლის 15 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქუთაისის სახალხო სკოლების ინსპექტორი იყო ქორქაშვილი.
1886 წლის 24 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სამეგრელოს პოლკის პოდპორუჩიკი იყო ვლ. მ. ყორღანოვი.
1886 წლის 24 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ა. ნ. არასხანიანცი იყო ექიმი.
1886 წლის 13 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე პავლეს ძე ნიკოლაი იყო სახელმწიფოს მრჩეველთა განყოფილების წევრი.
1886 წლის 13 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე პავლეს ძე ნიკოლაი იყო კავკასიის სამოქალაქო საქმეების გამგე.
1886 წლის 13 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით შმიდინი დანიშნეს თბილისის სამხედრო საავადმყოფოს უფროსად.
1886 წლის 13 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სტრობილოვი გადაიყვანეს 36-ე ქვეითი პოლკიდან იმიერკასპიის რკინიგზის ბატალიონში სამუშაოდ.
1886 წლის 13 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალდრ. იგნატეს ძე გროსმანი იყო გენერალ-მაიორი.
1886 წლის 17 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ მალიშკინი იყო ოლქის საინჟინრო გამგეობის თანამშრომელი.
1886 წლის 17 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, იმპერატორმა კავკასიის მთავარმართებელს ალექსანდრე მიხეილის ძე დონდუკოვ-კორსაკოვისას უფლება მიანიჭა განეხილა ყველა სასწავლო წიგნი და სახელმძღვანელო, შემდეგ განათლების მინისტრისთვის გაეგზავნა დასამტკიცებლად. მთავარმართებლამდე ამ საქმეს კავკასიის განათლების მზრუნველი ასრულებდა.
1888 წლის 11 მარტის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ საგეოგრაფიო საზოგადოება კავკასიელის განყოფილებამ მიმართა საიმპერატორო საზოგადოებას თხოვნით, რომ გამოეკვლიათ დევდორაკის მყინვარი, რასაც პრაქტიკული მნიშვნელობა ჰქონდა კავკავის სამხედრო გზისთვის და მეცნიერებისთვის. საიმპერატორო საზოგადოების განცხადებით ეს საქმე უნდა შეესწავლა ადგილობრივ კავკასიურ განყოფილებას, რომლის ხელმძღვანელი ალექსანდრე დონდუკოვ-კორსაკოვისა იყო.
1886 წლის 17 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კავკასიის მთავარმართებელს ალექსანდრე მიხეილის ძე დონდუკოვ-კორსაკოვისას უნდა დაემტკიცებინა ქართულ და სომხურ ენაზე გამოცემული ყველა ის სახელმძღვანელო, რომელსაც სწავლა-განათლების მზრუნველი მოიწონებდა.
1846-1849 წლებში მიხეილ გრიგოლის ძე კულიკოვი სიღნაღის მაზრის სახელმწიფო ქონების რწმუნებული იყო.
1846 წელს ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე ნიკოლაევი მთის ხალხების მეთაურის მდივანი იყო.
1846 წელს პავლე ივანეს ძე სმიტენი თბილისის გუბერნიაში პროკურორის (სახაზინო მიმართულების) დამხმარედ მუშაობდა.