1886 წლის 19 აგვისტოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს გაუგზავნეს ბრძანება დიმიტრი ივანეს ძე ყიფიანის „სტატსკი სოვეტნიკის“ თანამდებობიდან დათხოვნის თაობაზე.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ს. ს. გონჩაროვი იყო თბილისის სასამართლო პალატის უფროსი თავმჯდომარე და უმაღლესი კარის გოფმეისტერი.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი ივანეს ძე ყიფიანი იყო ქუთაისის თავადაზნაურობის წინამძღოლი.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი ივანეს ძე ყიფიანი იყო „სტატსი სოვეტნიკი“.
1886 წლის 9 ივლისს მე-6 კლასის კავკასიის სამთო ინჟინერი წულუკიძე თავისივე თხოვნის საფუძველზე სამსახურიდან დაითხოვეს მუნდირითა და პენსიით.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მართებლის განკარგულებით შუშის მაზრის სადგურის უფროსად დანიშნეს აბდურ-რაჰშ-ბეგ-ზეინალ-აბდინ-ბეგ-ოღლი ვიზიროვი.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბერიძე იყო შუშის მაზრის უფროსი.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მართებლის განკარგულებით შუშის მაზრის უფროსი ბერიძე 14 ივნისიდან გადაიყვანეს ჯევანშირის მაზრის სადგურის უფროსად.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, წულუკიძე იყო კავკასიის მე-6 კლასის სამთო ინჟინერი.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მართებლის განკარგულების საფუძველზე სამსახურიდან დაითხოვეს გორის მაზრის უფროსი ამილახვარი.
1886 წლის 7 მაისს ივანე გიორგის ძე მაჩაბელი ხმათა უმრავლესობით თბილისის ბანკის კრებაზე მეორედ აირჩიეს დირექტორად სამი წლით ვადით.
1886 წლის 3 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბერიძე იყო მილიციის პროპორშიკი.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე გიორგი ძე ვახრამოვი იყო ფოთის ქალაქისთავი.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქუთაისის გუბერნიის საერო სკოლების დირექტორი იყო ფილიპე ზაქარიას ძე ლევიცკი.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქუთაისის მაზრის მმართველი იყო კ. ი. ალშიბაია.
1888 წლის 30 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ზუგდიდის მაზრის უფროსად ზაბელინი დანიშნეს.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კ. ი. ალშიბაია 9 წელი მსახურობდა ქუთაისის მაზრაში.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბესარიონ ლევანის ძე ღოღაბერიძე თბილისის გუბერნიაში მსახურობდა.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. მ. ცაგარეიშვილი იყო გოჩაჯიხაიშის სასოფლო სკოლის მასწავლებელი.
1886 წლის 9 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგი ბესარიონის ძე ღოღაბერიძეს სოფელ გოჩაჯიხაიშის საზოგადოებამ სკოლის მზრუნველობა შესთავაზა, რაზედაც უარი ვერ თქვა და დასთანხმდა.
1886 წლის 2 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორი იყო სტეფანოვი.
1886 წლის 2 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორად სტეფანოვის ნაცვლად პატოცკი უნდა დაენიშნათ.
1886 წლის 2 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორი სტეფანოვი გადაჰყავდათ ნოვო-ჩერკასკის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორად.