1886 წლის 2 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ერისთავი იყო ქართველების ქვეითი დრუჟინის მეთაური.
1886 წლის 2 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ერისთავს ჰქონდა პოლკოვნიკის წოდება.
1886 წლის 28 მაისს მთავარმართებლის განკარგულებით მდივნად დანიშნეს წერეთელი.
1886 წლის 1-ლი ივნისიდან მთავარმართებლის განკარგულებით წმინდა სინოდის დაქვემდებარებაში არსებული ქართლ-იმერეთის კანტორის მდივანი სიმონოვი სამსახურიდან ორი თვით დაითხოვეს.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით ქართლ-იმერეთის წმინდა სინოდის კანტორის პირველი ხარისხის კანცელარიის მოსამსახურედ დანიშნეს რომანოზ ჩინჩალაძე.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით სამსახურიდან დაითხოვეს პოლიციელი ტროფიმოვი.
1886 წლის 10 ივნისის გზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით სამსახურიდან დაითხოვეს პოლიციელი სოკოლოვი.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით სამსახურიდან დაითხოვეს თბილისის გუბერნიის სასამართლოში უხელფასოდ მომუშავე ილია ქარუმიძე.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გამრეკელოვი თბილისის გუბერნიის სატყეო რევიზორი იყო.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი თუმანიშვილი ამაღლებისა და ღვთისმშობლის მიძინების სახელობის კათოლიკური ეკლესიების წინამძღვარი იყო.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დეინეგი იყო კაპიტანი.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ექიმი იყო ქოჩორიანცი.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვლადიკავკავის ქვეითი პოლკის უფროსი ექიმი იყო ბუში.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სიღნაღის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლი იყო რევაზ ვაჩნაძე.
1886 წლის 10 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქართლ-იმერეთის წმინდა სინოდის თანამშრომელი ილია მოსეს ძე კიკნაველიძე დროებით დაიკავებდა ამავე კანტორის მდივნის თანამდებობას.
1886 წლის 14 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, და-ძმა მძინაროვები მსახიობები იყვნენ.
1846-1847 წლებში თბილისის სათავადაზნაურო საბჭოში თავად-აზნაურთა წრის წარმომადგენელი იყო ზაქარია ნიკიტას ძე აკიმოვი.
1846-1847 წლებში ივანე პავლეს ძე ქავთარაძე ახალციხის მაზრის ხაზინადარი იყო.
1846 წელს აბას ტუმანსკი ახალციხის მაზრის მმართველის თანაშემწე იყო.
1846-1847 წლებში ნიკოლოზ გრიგოლის ძე როგოვენკო ახალციხის სამხარეო პროკურორი იყო.
1846 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე პრიბილსკი ახალციხის მაზრის მიწისმზომელი იყო.
1846-1847 წლებში სტეფანე ალექსანდრეს ძე ბენზარი ახალციხის მაზრის მმართველის დამხმარე იყო.
1846-1847 წლებში პეტრე ივანეს ძე სობოლშიკოვი და სტეფანე იგორის ძე ბასტამოვი თბილისის გუბერნიის საექიმო სამმართველოს ვეტერინარებად მუშაობდნენ.
1935 წელს, სსრკ-ის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის დადგენილებით, საბჭოთა კავშირის მარშლის წოდება მიენიჭათ სემიონ ბუდიონსა და ვასილ ბლიუხერს.
1846-1847 წლებში ავეტიკ ხითაროვი იყო თელავის სამხარეო მოსამართლის მდივანი საქალაქო საქმეთა წარმოების მიმართულებით.