1846-1847 წლებში მიხეილ ეფრემის ძე გოლუბევი სისხლისა და საქალაქო სასამართლოს პალატის თავმჯდომარის ამხანაგი იყო.
1912 წელს მოსე უნგიაძე, პროკოფი ინწკირველი, მელიტონ ლომთათიძე, დათიკო თავბერიძე, აქვსენტი კვაჭანტირაძე და ნიტიფო ხუხუნაშვილი ნოვოროსიის ცემენტის ქარხანაში მუშები იყვნენ.
1912 წელს გ. სვანიძე ქუთაისის ქართულ გიმნაზიაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1846-1849 წლებში მიხეილ ივანეს ძე კრივეცკი თბილისის გუბერნიის სახელმწიფო ქონების პალატაში შემფასებლად მუშაობდა.
1846-1849 წლებში ფელიქს სამუელის ძე პოლუხტოვიჩი და ანდრეი მარტინის ძე ვიგურა თბილისის გუბერნიის სახელმწიფო ქონების პალატაში მიწისმზომელებად მუშაობდნენ.
1846-1847 წლებში ივანე ზაქარიას ძე ლორის-მელიქოვი თბილისის გუბერნიის სააქციზო კანტორის განსაკუთრებულ დავალებათა შემსრულებელი იყო.
1846-1847 წლებში ვიქტორ მიხეილის ძე შერბაკი თბილისის გუბერნიის სააქციზო კანტორის საქმისმწარმოებელი იყო.
1846-1947 წლებში სოლომონ იგორის ძე კეთხუდოვი თბილისის სააქციზო კანტორის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი იყო.
1896 წელს თბილისის საავადმყოფოს დირექტორი ალექსანდრე პავლეს ძე პავლოვსკი იყო.
1912 წელს ჭიათურაში კიმოთე ვარდოსანიძე ნოქრად მუშაობდა.
1912 წელს აპოლონ მოსეშვილი მასწავლებლად მუშაობდა.
1912 წელს ვლადიმერ მოსეშვილი სოფ. გუბის უფასო წიგნსაცავ-სამკითხველოს გამგეობის წევრი იყო.
1912 წელს პროკოფი გუჯაბიძე ბიბლიოთეკის გამგის თანაშემწედ მუშაობდა.
1896 წელს იოსებ გაბუნია ხაშურის სასწავლებლის ზედამხედველი იყო.
1896 წელს იოსებ გაბუნია თბილისის სამოქალაქო სასწავლებლის პედაგოგად დაინიშნა.
1896 წლის შემოდგომაზე განჯის სამოქალაქო სასწავლებლის პედაგოგი მელიტონ ჭიჭინაძე განჯის სახელოსნო სკოლის მასწავლებლად დაინიშნა.
1896 წლის შემოდგომაზე ნიკოლოზ მიტარევსკი ტარასი მამალაძის ნაცვლად გორის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორად დაინიშნა.
1897 წლის პირველი იანვრიდან ვასილ ველიჩკო გაზეთ „კავკაზის“ რედაქტორი იყო.
1912 წელს ჩარექოვი თეატრ „მონპლეზირის“ გამგე იყო.
1912 წელს ტარას სოხაძე მღვდელი იყო.
1912 წლის ნოემბერში შავი ქვის მრეწველთა საბჭომ ვერა ბაქრაძე სასწავლო წლის დასრულებამდე ჭიათურის საქალაქო სასწავლებლის პედაგოგად მიიწვია.
1912 წელს მ. ი. ტიმჩენკო ქალთა უფასო სასწავლებლის გამგე იყო.
1912 წლის ნოემბერში შავი ქვის მრეწველთა საბჭომ ელენე ნაზაროვი სასწავლო წლის დასრულებამდე ჭიათურის საქალაქო სასწავლებლის პედაგოგად მიიწვია.
1896 წელს ექიმი პრაკსინი ყაზანის უნივერსიტეტის პროფესორად დანიშნეს.
1896 წელს ექიმი პრაკსინი თბილისის სამხედრო ჰოსპიტალში მუშაობდა.