1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში მალაქია ჭუბაბრიას, მიხეილ დავითის ძე წულუკიძისა და ალექსანდრე გრიცის საქმის განხილვის დროს პალატის თავმჯდომარე იყო ვრასკი, წევრები – კოლბასინი და სტალინსკი.
1912 წლის ნოემბერში გროზდოვი ქუთაისის გუბერნიის სახალხო სკოლების ინსპექტორი იყო.
1875
1875 წელს მათე იოსების ძე კერესელიძემ გორის ხაზინაში დაიწყო მუშაობა. გორში ცხოვრების პერიოდში მისი სახლი ინტელიგენციის თავშეყრის ადგილი იყო. იქ წყდებოდა ყველა მნიშვნელოვანი და ქველმოქმედებასთან დაკავშირებული საკითხი.
1912 წლის 20 ნოემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ნიკოლოზ დავითის ძე მაჭავარიანი ადრე ქუთაისის რეალური სასწავლებლის პედაგოგი და ინსპექტორი იყო.
1912 წელს ცაცა დარახველიძე ხრესილის აკაკის წერეთლის სახელობის უფასო წიგნსაცავ-სამკითხველოს გამგე იყო.
1912 წელს სავლე იოსების ძე აბულაძე სოფ. კიცხის ორკლასიანი სამინისტრო სკოლის ზედამხედველი იყო.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში მალაქია ჭუბაბრიას, მიხეილ დავითის ძე წულუკიძისა და ალექსანდრე გრიცის საქმის განხილვის დროს ბრალმდებელი ხლადოვსკი იყო.
1871 წელს ვლადიმერ ვასილის ძე ლევაშოვი იყო ქუთაისის გუბერნიის სამხედრო გუბერნატორი, რომელიც განაგებდა სამოქალაქო საქმეებსაც.
1896 წელს მიხეილ დავითის ძე წულუკიძე და ალექსანდრე გრიცი სადაზღვევო აგენტები იყვნენ.
1846-1847 წლებში გუბერნატორის მდივანი პეტრე იობის ძე პობივანეცი თბილისის გუბერნიის ხაზინის ბუღალტერი იყო.
1846 წელს თბილისის გუბერნიის ხაზინის ასესორი იყო ტიტულოვანი მრჩეველი სოლომონ სტეფანეს ძე ავთანდილოვი.
1912 წლის 13 ნოემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, პიასეცკი ადრე ავლაბრის საქალაქო სკოლის უფროსი ყოფილა.
1916 წელს იოსებ დადიანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1916 წელს ვასილ ხუჭუა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების გამგეობის ხაზინადარი იყო.