1846 წელს კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა გუბერნიის მდივანი ალექსანდრე ივანეს ძე რაძინი.
1846-1847 წლებში კოლეგიის მრჩეველი ოსიპ ილიას ძე კონსტანტინოვი იყო ამიერკავკასიის საქალაქო სამმართველოს უფროსის განსაკუთრებულ დავალებათა შემსრულებელი.
1846 წელს კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილების ხაზინადრის დამხმარე იყო საკოლეგიო მრჩეველი პეტრე ალექსანდრეს ძე კრიჟანოვსკი.
1846 წელს ალექსანდრე ფედოტეს ძე მიტიკოვი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა.
1846 წელს აკიმ ნესტორის ძე მიცულოვი იყო კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილების გუბერნიის მდივანი.
1846-1947 წლებში თბილისის გუბერნიის ხაზინადარი იყო ალექსანდრე გრიგოლის ძე ალხიმოვიჩი, მისი მრჩევლები იყვნენ ნიკოლოზ ანდრიას ძე კირიაკოვი და გიორგი შიოს ძე თუმანოვი.
1846-1847 წლებში კოლეგიის ასესორი ვასილი ივანეს ძე დრობაზგინი თბილისის გუბერნიის სახაზინო კონტროლიორი იყო.
1846-1847 წლებში კოლეგიის მრჩეველი ვიქტორ სტეფანეს ძე ანდრეევსკი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა.
1917 წლის 2 მარტს მეთოდე კაკაბაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების გამგეობის საქმისმწარმოებელი იყო.
1846-1847 წლებში კარის მრჩეველი პორფირე ლავრენტის ძე ტრუბჩანინოვი თბილისის სამხარეო ხაზინადრის მოვალეობის შემსრულებელი იყო.
1912 წლის 13 ნოემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, გაზეთ „ქართლის“ ცენზორად კავკასიის ნამესტნიკმა ზაქარია დიმიტრის ძე ქიტიაშვილი დაამტკიცა.
1915 წელს გრიგოლ ქებაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე იყო.
1897 წლის ივლისში მთავრობის განკარგულებით კობიაშვილი პოდპოლკოვნიკად დაინიშნა, ამავე დროს ის თბილისის საოლქო არტილერიის სახელოსნოს უფროს თანაშემწედაც დაამტკიცეს.
1912 წელს სტეფანე ძიმისტარაშვილი წმინდა ნინოს ქალთა სასწავლებელში ქართული ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1846 წელს იმერეთის გუბერნიის ვიცე-გუბერნატორის მრჩევლები იყვნენ კოლეგიის მრჩეველები – თავადი გიორგი ოსიპის ძე ბებუთოვი და არკადი სტეფანეს ძე ანდრეევსკი.
1912 წელს დ. ა. მანუილოვი ქუთაისის ბავშვთა სამზრუნველო საზოგადოების მდივანი იყო.
1912 წელს ეკატერინე ბესარიონის ასული მოსიძისა ქუთაისის ბავშვთა სამზრუნველო საზოგადოების თავმჯდომარე იყო.
1896 წელს ტიგრან სტეფანეს ძე შახბაზიანი თბილისის თვალის საავადმყოფოს ზედამხედველი იყო.
1846 წელს იმერეთის სამოქალაქო გუბერნატორი იყო გენერალ-მაიორი ვასილ სიმონის ძე სოტნიკოვი.
1897 წლის ივლისში სოლოღაშვილი მთავრობის განკარგულებით შტაბის კაპიტნად დაინიშნა.