1846 წელს თავადი პაველ შამირის ძე მელიქ-ბელიაროვი კავკასიის რწმუნებულის კანცელარიის დიპლომატიურ კორპუსში ქართულისა და სომხური ენების თარჯიმანი იყო.
1846 წელს კავკასიის რწმუნებულის საკანცელარიოს დიპლომატიურ კორპუსში სპარსულისა და თათრული ენების მთარგმნელი იყო პრაპორშიკი მირზა ფედ-ალი ახუნდოვი.
1846 წელს გენერალ-ლეიტენანტი პეტრე ანტონის ძე ლაბინსკი ამიერკავკასიის საქალაქო სამმართველოს უფროსი იყო.
1846 წელს კოლეგიის მრჩეველი ალექსანდრე გრიგოლის ძე ალხიმოვიჩი თბილისის გუბერნიის ხაზინდარი იყო.
1915 წელს თამარ დადიანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების სამშენებლო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1915 წელს ნიკოლოზ ჯაყელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების სამშენებლო კომიტეტის ხაზინადარი იყო.
1846 წელს გენერალ-მაიორ ვასილ სიმონის ძე სოტნიკოვს ექვემდებარებოდა გუბერნიის უმცროსი მდივანი, თავადი მიხეილ ბართლომეს ძე თუმანოვი.
1846-1847 წლებში ანტონ ივანეს ძე დანკევიჩი იმერეთის გუბერნიის კოლეგიის მდივანი იყო.
1896 წლის პირველი ნოემბრიდან ბაქოს ოლქის სასამართლოს უფროსი კანდიდატის, სამსონ ჯანსუღის ძე გელოვანის წლიური ანაზღაურება 1 000 მანეთი იყო.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ანდრია თეოდორეს ძე ომელანენკო ოზურგეთის მაზრის მმართველის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს შტაბს-როტმისტრი მირიან ბეჟანის ძე ჭყონია ოზურგეთის მაზრის მმართველის თანაშემწე იყო.
1849 წელს პორუჩიკი ივანე სამუელის ძე ვოლკოვი ოზურგეთის მაზრის მმართველის თანაშემწე იყო.
1849 წელს მაიორი პეტრე ნიკოლოზის ძე ივანოვი ოზურგეთის მაზრის მმართველის მოვალეობის შემსრულებელი იყო.
1849 წელს პოდპოლკოვნიკი ნიკოლოზ იაკობის ძე კორჟინსკი ქუთაისის პოლიციის მმართველი და ქალაქის კომენდანტი იყო.
1849 წელს კოლეგიის ასისტენტი კლიმენტი ნიკოლოზის ძე დობრჟინსკი ქუთაისის მაზრის მმართველის დამხმარედ მუშაობდა.
1849 წელს შტაბს-კაპიტანი ალექსი ოსიპის ძე ზედგენიძე ქუთაისის მაზრის მმართველის დამხმარედ მუშაობდა.
1849 წელს გენერალ-მაიორი სპირიდონ სიმონის ძე მაჭავარიანი ქუთაისის მაზრის მმართველი იყო.
1847-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი ტრიფონ იუსტინიანეს ძე ალექსეევი ქუთაისის გუბერნიის აქციზური გადასახადის ზედამხედველად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ეფიმ სიმონის ძე ჩუვილდპიევი ქუთაისის გუბერნიაში ბუღალტრად მუშაობდა.
1846-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი ანდრეი პავლეს ძე ბაბინი ქუთაისის გუბერნიის ხაზინადარი იყო.