1849 წელს კოლეგიის მდივანი ალექსანდრე ალექსის ძე ალექსანდროვი ქუთაისის გუბერნიაში მიწის მზომელად მუშაობდა.
1849 წელს ანტონ იასონის ძე აბულაძე ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოში რეგისტრატორად მუშაობდა.
1849 წელს ივანე დავრანოვი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოში თარჯიმნად მუშაობდა.
1849 წელს გუბერნიის მდივანი გრიგოლ სიმონის ძე წულუკიძე ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოში თარჯიმნად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის რეგისტრატორი გიორგი კონსტანტინეს ძე ნიჟარაძე ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს პროტოკოლის თანამშრომელი იყო.
1849 წელს სემიონ ივანეს ძე მესხი, ბესარიონ ანდრიას ძე ხელთუნოვი და გიორგი ზურაბის ძე იოსელიანი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს კანცელარიაში მუშაობდნენ.
1849 წელს გუბერნიის მდივანი დიმიტრი თეოდორეს ძე საფრონსკი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს მდივნის თანაშემწედ მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ანდრეი ივანეს ძე მერკულოვი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს მდივნის თანაშემწედ მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის რეგისტარატორი ნიკოლოზ გრიგოლის ძე ერისთავი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი ეფრემ იგორის ძე წერეთელი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს პავლე ვარლამოვი და აკოფ ილიდრამოვი ვაჭრების კვოტით ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს ნაფიცი ვექილები იყვნენ.
1849 წელს ლეიტენენტი დიმიტრი ვახტანგის ძე ერისთავი და გუბერნიის მდივანი ოტია ვახტანგის ძე ნიჟარაძე თავადაზნაურობის კვოტით ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს ნაფიცი ვექილები იყვნენ.
1897 წლის 28 თებერვლის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ბეგლიარ ავაკიანცი საათების სახელოსნოში მუშაობდა.
1846-1847 წლებში შტაბს-კაპიტანი იოსებ მოსეს ძე ამაშევი იყო ზეპირი თარჯიმანი კავკასიის რწმუნებულის კანცელარიის დიპლომატიურ კორპუსში.
1896 წლის 23 დეკემბერს შტატგარეშე მღვდელი მიხეილ ირემაშვილი კუცხოეთის სამრევლოში დაინიშნა.
1915 წელს ვალერიან შალიკაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატული კომიტეტის რეჟისორის თანამდებობა ავადმყოფობის გამო დატოვა.
1846 წელს კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილების ეგზეკუტორი იყო კოლეგიის მდივანი ივანე სიმონის ძე კონშენკო.
1847 წელს კოლეგიის მრჩეველი, თავადი გიორგი ოსიპის ძე ბებუთოვი იმერეთის ვიცე-გუბერნატორის მრჩეველი იყო.
1846 წელს გენერალ-მაიორ ვასილ სიმონის ძე სოტნიკოვის დაქვემდებარებაში იყო კოლეგიის უფროსი მდივანი, თავადი იესე ადამის ძე ანდრონიკოვი.
1846 წელს თბილისის გუბერნიის ხაზინადრის ტიტულოვანი მრჩეველი იყო თავადი გიორგი შიოს ძე თუმანოვი.
1896 წელს ოპოჩინინი და ჩემესოვი ეკატერინა პამპალოვის მოტაცების საქმეზე დაკავებული შიხი ტუსიშვილის ადვოკატები იყვნენ.