1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი ვალერი სტეფანეს ძე ვერჟბიცკი და თეოდორ დამიანეს ძე მაქსიანოვიჩი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს თავმჯდომარის მრჩევლებად მუშაობდნენ.
1849 წელს მიხეილ ოსიპის ძე თუმანოვი ქუთაისის საგუბერნიო სასამართლოს თავმჯდომარე იყო.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი ივანე ივანეს ძე ადრიანოვსკი და გუბერნიის მრჩეველი იოსებ ანტონის ძე კოტლუბაი ქუთაისის სამხედრო გუბერნიაში მდივნებად მუშაობდნენ.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი ივანე მიხეილის ძე იურჩენკო ქუთაისის სამხედრო გუბერნიაში მრჩევლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი მიხეილ ნესტორის ძე გუსიატნიკოვი ქუთაისის სამხედრო გუბერნიაში მრჩევლად მუშაობდა.
1849 წელს სახელმწიფო მრჩეველი ალექსანდრე ალექსანდრეს ძე ბერზენკო ქუთაისის გუბერნიაში ვიცე-გუბერნატორად მუშაობდა.
1849 წელს გუბერნიის მდივანი სევერიანე ნიკოლოზის ძე შიმანსკი ქუთაისის სამხედრო გუბერნიაში განსაკუთრებულ საქმეთა მოხელედ მუშაობდა.
1849 წელს უფროსი სახელმწიფო მრჩეველი ნიკოლოზ ივანეს ძე ფლავიცკი ქუთაისის სამხედრო გუბერნიაში განსაკუთრებულ საქმეთა მოხელედ მუშაობდა.
1849 წელს გენერალ-მაიორი კონსტანტინე იაკობის ძე ბელავსკი ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორი და სამოქალაქო განყოფილების მმართველი იყო.
1849 წელს გადამდგარი მაიორი დევი ქობულოვი თბილისის გუბერნიის ოსეთის ოლქის მმართველი იყო.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი იაკობ არისოვი თბილისის გუბერნიის გორის ოლქის მმართველის თანაშემწე იყო.
1847-1849 წლებში არმიის მოქმედი პოლკოვნიკი ივანე სოლომონის ძე ავალოვი თბილისის გუბერნიის გორის ოლქის მმართველი იყო.
1915 წელს გიორგი მატარაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატულ კომიტეტში ადმინისტრაციული საქმისმწარმოებელი იყო.
1897 წლის 13 იანვარს დოესის ღვთისმშობლის ეკლესიის მედავითნე გრიგორი იაშვილი მეტეხის ღვთვისმშობლის ეკლესიის მედავითნედ დაინიშნა.
1896 წლის ოქტომბერში თბილისის ქალაქის საბჭომ აირჩია მუდმივი საფინანსო კომისია, რომლის წევრები იყვნენ: პ. მ. არღუთაშვილი-მხარგრძელი, კ. მ. ალიხანოვი, ა. ს. ბაბოვი, ა. თ. ფრიდონოვი, ი. ა. თაიროვი, მ. ი. თამამშოვი და ა. ი. შახაზიზოვი-კამსარაკანი.
1896 წლის 2 დეკემბერს ფცის მღვდელი, იოანე მასურიძე თანამდებობიდან გაანთავისუფლეს.
1896 წლის შემოდგომაზე თბილისის სატყეო მეურნეობის ხელმძღვანელმა, ვ. ი. ლისნევსკიმ თანამდებობა დატოვა.
1915 წელს გრიგოლ პავლიაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატული კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წლის მარტში ქალაქ თელავის თვითმართველობაში მონაწილეობდა 15 ხმოსანი. მოურავი იყო მიხეილ თათუზოვი, მოურავის თანაშემწე – ბ. ა. ტერ-სარქისოვი.
1897 წლის 20 იანვარს ბობნევის სამრევლოს მედავითნე და მთავარი დიაკონი მოსე კავკასიძე დაითხოვეს საეკლესიო რიტუალების ხშირად გაცდენის გამო.
1897 წლის 13 იანვარს დოესის ღვთისმშობლის ეკლესიის მედავითნე, ვასილ ლომაური არბოს მრევლის მედავითნედ დაინიშნა.