1897 წლის 13 იანვარს მეტეხის ღვთისმშობლის ეკლესიის მედავითნე მიხეილ დავითაშვილი დოესის ღვთისმშობლის ეკლესიის მედავითნედ დაინიშნა.
1897 წლის თებერვალში მთავრობის განკარგულებით ქალაქ ყარსის სასწავლებლის პედაგოგი ბაქრაძე კოლეგიის ასესორი გახდა.
1897 წლის თებერვალში მთავრობის განკარგულებით თბილისის მე-3 გიმნაზიის მასწავლებელი, ჯარშეიშვილი „ნადვორნი სოვეტნიკი“ გახდა.
1915 წელს მიხეილ თაქთაქიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატული კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1896
1896 წელს ნ. ა. შავროვი კავკასიის ფუტკრის მომშენებელი სამმართველოს თავმჯდომარე იყო.
1869
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სამედიცინო საზოგადოების თავმჯდომარე იყო კ. ფ. ბრიოშნოვსკი.
1920 წლის 4 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ა. შანშიაშვილი მუშაობდა სასამართლო მოხელედ.
1816
1816 წლის 12 ოქტომბერს გენერალ-ლეიტენანტმა ალექსი პეტრეს ძე ერმოლოვმა საქართველოს მმართველის ფუნქციების შესრულება დაიწყო.
1817
1817 წლის 17 აპრილს გენერალ-ლეიტენანტი ალექსი პეტრეს ძე ერმოლოვი სპარსეთს გაემგზავრა ელჩად.
1826
1826 წლის ივლისში გენერალ-ლეიტენანტი გიორგი არსენის ძე ემანუელი დაინიშნა კავკასიური ხაზის ჯართა ხელმძღვანელად.
1842
1842 წლის მაისში პორუჩიკი ყორღანოვი იყო კავკასიური ბატალიონის პირველი ასეულის მეთაური.
1842 წლის ოქტომბერში გენერალ-ადიუტანტი ალექსანდრე ივანეს ძე ნეიდგარტი დაინიშნა კავკასიის ცალკეული კორპუსის ხელმძღვანელად.
1844
1844 წლის 27 დეკემბერს გენერალ-ადიუტანტი მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი ცალკეული კავკასიური კორპუსის მთავარსარდლად დაინიშნა.
1846
1846 წლის 13 ნოემბერს რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ I-ის უმაღლესი ბრძანებულებით გენერალ-მაიორი დავით ლევანის ძე დადიანი სამეგრელოს მთავრად დაინიშნა.
1821
1821 წლის პირველ ოქტომბერს არქიეპისკოპოსი იონა დაინიშნა საქართველოს ეგზარქოსად.
1849
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი მიხეილ გრიგოლის ძე კულიკოვი სიღნაღის მაზრის რწმუნებული იყო.
1847-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი მიხეილ ოსიპის ძე ბასტაევი სიღნაღის მაზრაში აქციზის გადასახადის ზედამხედველად მუშაობდა.
1849 წელს გადამდგარი მაიორი სემიონ ოსიპის ძე ბასტაევი ქალაქ სიღნაღის მერი იყო.
1849 წელს კოლეგიის რეგისტრატორი დიმიტრი ივანეს ძე ივანოვი სიღნაღის მაზრის სოფელ შირაქის ზედამხედველად მუშაობდა.
1849 წელს გადამდგარი ოფიცერი ვასილ ვლადიმერის ძე პავლოვსკი სიღნაღის მაზრის უკანა მხარის ზედამხედველად მუშაობდა.
1847-1849 წლებში კოლეგიის მდივანი ნიკოლოზ ზაქარიას ძე სიდამონ-ერისთავი სიღნაღის მაზრის ზედამხედველად მუშაობდა.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი ალექსნდრე ვასილის ძე პავლოვი სიღნაღის მაზრის მმართველის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე ვოდოპანოვი სიღნაღის მაზრის მმართველის თანაშემწედ მუშაობდა.