1849 წელს ზაქარია პეტრეს ძე თამამშევი ქალაქ თბილისის სათათბიროს ხმოსანი იყო.
1849 წელს თომა დავითის ძე ფ(პ)რიდონოვი თბილისის სათათბიროს პირველი თავი იყო.
1849 წელს პორუჩიკი რაფიელ ოსიპის ძე სულხანოვი თბილისის ციხის უფროსი იყო.
1849 წელს პოდპორუჩიკი ივანე იაკობის ძე იაკოვლევი თბილისის პოლიციის სამმართველოს სახანძრო განყოფილების უფროსი იყო.
1849 წელს კოლეგიის ასისტენტი ფედოსი ასტაფის ძე ლევიცკი თბილისის პოლიციის სამმართველოს კანცელარიაში მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის რეგისტრატორი ალექსანდრე თეოდორეს ძე ივანოვი თბილისის პოლიციის სამმართველოში მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი კორნელი ანტონის ძე შევჩენკო თბილისის პოლიციის სამმართველოს მესამე განყოფილების აღმასრულებლად მუშაობდა.
1849 წელს გადამდგარი პროპორშიკი სპირიდონ ივანეს ძე ჩებოვარევი თბილისის პოლიციის სამმართველოს მეორე განყოფილების აღმასრულებლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის ასისტენტი იოსებ სტეფანეს ძე მიზანდაროვი თბილისის პოლიციის სამმართველოს პირველი განყოფილების აღმასრულებლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ალექსანდრე ლაზარეს ძე ტაიროვი თბილისის პოლიციის სამმართველოში სამოქალაქო საქმეთა განყოფილების აღმასრულებლად მუშაობდა.
1849 წელს ტიტულიანი მრჩეველი ბიკენტი ივანეს ძე ნეპოკოიჩიცკი თბილისის პოლიციის სამმართველოს სისხლის საქმეთა განყოფილების პრისტავი იყო.
1849 წელს არმიის მოქმედი პოდპოლკოვნიკი ანდრეი ანდრეის ძე შოსტაკი თბილისის საქალაქო პოლიციის უფროსი (პოლიცმაისტერი) იყო.
1912 წელს იასონ გაბილაია ჟურნალ „კოოპერაციის“ რედაქტორი იყო.
1896 წელს ა. ა. ივანენკო თბილისის ქალაქისთავის მოადგილე იყო.
1912 წელს კონსტანტინე ბებეს ძე აგიაშვილი ტყაჩირის წვრილი საკრედიტო ბანკის თავმჯდომარე იყო.
1915 წელს მეთოდე კაკაბაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების ქართული სკოლის გამგე იყო.
1915 წელს გიორგი ბურჭულაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სკოლების მეთვალყურე იყო.
1849 წელს არმიის პორუჩიკი ალექსანდრე მიხეილის ძე ჰერტი ბორჩალოს მაზრაში შემფასებლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი გრიგოლ პავლეს ძე ორჯონიკიძე დუშეთის მაზრაში შემფასებლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი სემიონ ოსიპის ძე კობიევი თბილისის მაზრის სამმართველოში შემფასებლად მუშაობდა.
1849 წელს გუბერნიის მდივანი მხარგრძელ ქაიხოსროს ძე ფავლენოვი თბილისის მაზრაში შემფასებლად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მდივანი ბიკენტი ივანეს ძე ნეპოკოიჩიცკი თბილისის მაზრაში მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს ტიტულიანი მრჩეველი ლუკა სტეფანეს ძე ისარლოვი თბილისის მაზრის მმართველის დამხმარედ მუშაობდა.
1912 წელს თბილისში გ. ი. გძელიშვილი ნაფიცი ვექილი იყო.
1912 წლის ნოემბერში ვატაცი ნამესტნიკის თანაშემწე იყო.