1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი სოლომონ იგორის ძე კეტხუდოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში სააქციზო განყოფილების მმართველის მოვალეობის შემსრულებლად მუშაობდა.
1849 წელს პორფირე ლავრენტის ძე ტრუბჩანინოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში ხაზინადრად მუშაობდა.
1912 წელს აკაკი შანიძე სამეცნიერო წრის გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1846 წელს კოლეგიის საბჭოს რეგისტრატორი ივანე არტემის ძე ბორონოვსკი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიის განყოფილების ჟურნალისტის დამხმარე იყო.
1896 წელს ლიუბინი, პერესი, სერბინი, ჩებანოვი, ჯიაკომელი, მაკსაკოვი, ობრაზცოვი, ფრანკოვსკი და მოლჩანოვსკი რუსული ოპერის მსახიობები იყვნენ.
1912 წლის ოქტომბერში ივანე ჯავახიშვილი პეტერბურგის უნივერსიტეტთან არსებული სამეცნიერო წრის ხელმძღვანელი იყო.
1846-1847 წლებში გუბერნიის მდივანი სერგეი პეტრეს ძე საკოვნიკი კავკასიის რწმუნებულის საქალაქო კანცელარიაში მუშაობდა.
1912 წელს დავითაია ნოქალაქევის ბოქაული იყო.
1912 წლის ოქტომბერში სოფ. ბასილეთის მამასახლისად მოსე ბაგრატის ძე კოპლატაძე დაამტკიცეს.
1912 წლის 25 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, დავით ფოცხვერაშვილს ადრე ამაღლებისა და ჭიათურის სკოლებში გალობის მასწავლებლად უმუშავია.
1896 წლის 23 ოქტრომბერს კავკასიის მკურნალთა საზოგადოების სადგომში გამართულ პეტერბურგის ექიმების დამხმარე საზოგადოების თბილისის განყოფილების კრებაზე ე. მაღალაშვილი საზოგადობის მოსამართლედ აირჩიეს.
1896 წელს ვ. ფორკატი რუსული ოპერის უფროსი გამგებელი იყო.
1912 წელს ი. ახვლედიანი მღვდელი იყო.
1896 წელს ივანე იაგორის ძე ფითოევი რუსული ოპერის რეჟისორი იყო.
1896 წელს პალიცინმა რუსულ ოპერას უდირიჟორა.
1849 წელს მიროსლავ პეტრეს ძე ოსტროვსკი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში არქიტექტორად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩევლები: სოლომონ სტეფანეს ძე ავთანდილოვი და ონისიმე მაქსიმეს ძე კუშევსკი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატის მთის განყოფილების განსაკუთრებულ საქმეთა მოხელეებად მუშაობდნენ.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი მიხეილ ანდრიას ძე არღუთინსკი-დოლგორუკი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატის საგანგებო დავალებათა მოხელედ მუშაობდა.
1847-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი ალექსანდრე სოლომონის ძე ბეზირგანოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი თეონ პეტრეს ძე იუსნოვსკი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში შემფასებლად მუშაობდა.
1849 წელს სასამართლოს მრჩეველი ნიკოლოხ ანდროს ძე კირაკოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში კონტროლიორად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი გიორგი შიოს ძე თუმანოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატაში მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი ალექსი ალექსანდრეს ძე ხარიტონოვი თბილისის გუბერნიის სახაზინო პალატის თავმჯდომარე იყო.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი ანტონ ივანეს ძე დანკევიჩი თბილისის სამხედრო გუბერნატორის შტაბში მდივნად მუშაობდა.