1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ივანე ფრანცის ძე იანიცკი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის პირველი განყოფილების უფროს თანაშემწედ მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ივანე ემელიანეს ძე დეტკოვსკი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის პირველი განყოფილების ხელმძღვანელი იყო.
1912 წელს აბაკაროვი აბაშის ბოქაული იყო.
1912 წელს ოგანოვი სიღნაღში ექიმად მუშაობდა.
1856 წელს აფხაზეთის მთავარი იყო გენერალ-ადიუტანტი მიხეილ შარვაშიძე.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ივანე ემელიანეს ძე დეტკოვსკი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიაში უმცროს თანაშემწედ მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ნიკოლოზ გრიგოლის ძე როგოვენკო კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიაში უფროს მრჩევლად მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი გაბრიელ ილიას ძე იურჩენკო კავკასიის მეფისნაცვლის საკანცელარიო განყოფილების უფროსად მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ალექსი სერგის ძე სტროკოვი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის დირექტორის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი პავლე ალექსანდრეს ძე ბულგაკოვი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიაში რეგისტრატორად მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი დიმიტრი ალექსანდრეს ძე ოლსუფიევი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის დირექტორის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი გავრილ ალექსის ძე ტოკარევი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის დირექტორის უმცროს თანაშემწედ მუშაობდა.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრი, ჩინოვნიკი ივანე თეოდოერეს ძე ზოლოტარევი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის დირექტორის ქვეშევრდომად მუშაობდა.
1849 წელს სახელმწიფო მრჩეველი პავლე გაბრიელის ძე შასტლივცევი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის ვიცე-დირექტორად მუშაობდა.
1849 წელს სახელმწიფო მრჩეველი სტეფანე ვასილის ძე საფონოვი კავკასიის მეფისნაცვლის სამოქალაქო კანცელარიის დირექტორად მუშაობდა.
1849 წელს ლეიტენანტი მიხეილ პავლეს ძე ხრეშატიცკი კავკასიის გუბერნიაში მთის ინჟინერთა კორპუსის თანამშრომელი იყო.
1849 წელს კაპიტანი ემილ მაქსიმეს ძე რინკე კავკასიის გუბერნიაში მთის ინჟინერთა კორპუსის თანამშრომელი იყო.
1849 წელს პოდპოლკოვნიკი ივანე თეოდორეს ძე კომაროვი კავკასიის გუბერნიაში მთის ინჟნერთა კორპუსის თანამშრომელი იყო.
1849 წელს უმცროსი მრჩეველი იური თეოდორეს ძე ახვერდოვი კავკასიის გუბერნიაში გამშვები პუნქტის საკარანტინო ზონის განსაკუთრებულ საქმეთა მოხელედ მუშაობდა.
1849 წელს პოდპოლკოვნიკი იოსებ გაბრიელის ძე გოლაძე კავკასიის გუბერნიაში გამშვები პუნქტის საკარანტინო ზონის განსაკუთრებულ საქმეთა მოხელედ მუშაობდა.
1903 წელს გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული ბათუმის გამგეობის წევრი იყო.
1914 წლის პირველ ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილებაში გამართულ კრებაზე ვლადიმერ ახობაძე გამგეობის მდივნად აირჩიეს.