1901 წელს ყელ-ყურის ექიმი ნ. ა. მულინი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1912 წლის 20 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ვარლამ ლევანის ძე გელოვანი ნაფიცი ვექილი იყო.
1901 წელს ექიმი დავით ალექსანდრეს ძე გედევანიშვილი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1901 წელს მეან-გინეკოლოგი იოსებ ნიკოლოზის ძე თუმანიშვილი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1912 წელს ევსევი ნიკოლაძე ქუთაისის საეპარქიო ქალთა სასწავლებელში მასწავლებლად მიიწვიეს.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველები: ვასილი პავლეს ძე ალექსანდროვსკი და სერგეი პეტრეს ძე სოკოვნინი კავკასიის გუბერნიის უმცროს მრჩევლებად მუშაობდნენ.
1849 წელს სამხედრო საბჭოს წევრები: სერგეი ვიქტორის ძე კოჩუბეი, ალექსი თეოდორეს ძე კრუზენშტერნი და კოლეგიის მრჩეველი დიმიტრი დიმიტრის ძე რიზო კავკასიის გუბერნატორის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის მოხელეებად მუშაობდნენ.
1849 წელს მთის ინჟინერთა კორპუსის წარმომადგენელი, სასამართლოს მრჩეველი გერმანე ვილჰელმის ძე აბიხი კავკასიის გუბერნიის სამმართველოს თანამშრომელი იყო.
1849 წელს მთის ინჟინერთა კორპუსის წარმომადგენელი, პოდპოლკოვნიკი ალექსი ბორისის ძე ივანიცკი კავკასიის გუბერნიის სამმართველოს თანამშრომელი იყო.
1849 წელს ფინანსთა სამინისტროს თანამშრომელი, სახელმწიფო მრჩეველი იური ანდრიას ძე გოლდმეისტერი კავკასიის გუბერნიაში განსაკუთრებულ საქმეთა მრჩევლად მუშაობდა.
1849 წელს პავლე იაკობის ძე მარინი კავკასიის მეფისნაცვლის საიდუმლო მრჩეველი იყო.
1901 წელს პედიატრი მარიამ ბაქრაძე მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1901 წელს სტომატოლოგი ვარლამ იოსების ძე ჭიჭინაძე მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1901 წელს მიხეილ გედევანიშვილი თავისი კლინიკაში ნევროპათოლოგად და რადიოლოგად მუშაობდა.
1901 წელს თერაპევტი გრიგოლ გრიგოლის ძე მაღალაშვილი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1901 წელს ოფთალმოლოგი ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე შატილოვი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1901 წელს სტომატოლოგი ივანე პავლეს ძე ახალშენიშვილი მიხეილ გედევანიშვილის კერძო კლინიკაში მუშაობდა.
1912 წლის 18 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ირაკლი თოფურიძე სენაკის მაზრის საარჩევნო კრების თავმჯდომარე იყო.
1879 წლის 7 თებერვლის ჟურნალ „ივერიის“ ცნობით თ. ნ. ჩოლოყაშვილი თელავის მაზრის უფროსი იყო.
1901 წლის ზაფხულში ჭიათურაში გაიხსნა ტექნიკური კურსები, რომელსაც მარკოვსკი ხელმძღვანელობდა. მარკოვსკის ხელფასს შავი ქვის მრეწველთა საბჭო უხდიდა.
1912 წლის 18 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, რაჟდენ ვაჭრიძე უწინ გაზეთ „მნათობის“ რედაქტორი იყო.
1912 წლის 18 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კალისტრატე ნიკოლოზ ძე ჩიკვაიძე ნაფიცი ვექილი იყო.
1912 წლის 16 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, სტეფანე რაშიუკინი საოლქო სასამართლოში მუშაობდა.