1800 წელს ქართლ-კახეთის უკანასკნელი მეფის გიორგი XII გარდაცვალების შემდეგ მისი შვილი დავითი დაინიშნა საქართველოს გამგებლად და რეგენტად.
1801 წლის 12 სექტემბერს გენერალ-ლეიტენანტი კარლ ფიოდორის ძე კნორინგი დაინიშნა საქართველოს მთავრასარდლად და გუბერნატორად.
1912 წლის 14 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მღვდელი ივანე ჭყონია, ივანე ბარამიძე და თეოფანე სიხარულიძე ლანჩხუთის უფასო სამკითხველოს გამგეები იყვნენ.
1899 წელს კ. შ. ჭყონია ზემო ავჭალაში მდებარე მცირეწლოვან დამნაშავეთა თავშესაფრის დირექტორი იყო.
1920 წლის 1-ელი იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ მედიცინის დოქტორი, ბერლინისა და მოსკოვის უნივერსიტეტების კლინიკების ყოფილი ასისტენტი გ. გ. მეჰრაბიანი იუწყებოდა, რომ ჭლექითა და გულით დაავადებულებს იღებდა მისამართზე: ბებუთოვის ქ. N23.
1920 წლის 1-ლი იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსანდრე დავითის ძე კეკელია იყო კანის და ვენერიულ სნეულებათა ექიმი.
1920 წლის 1-ელი იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მაქსიმე გაჟონია იყო განცხადებების შემკრები აგენტი თბილისისა და ამიერკავკასიის გაზეთებისათვის.
1919 წლის 30 დეკემბერს დამფუძნებელმა კრებამ სხდომაზე სამხედრო მინისტრად აირჩია გრიგოლ ლორთქიფანიძე.
1920 წლის 1-ელი იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ი. მ. ლაზარევი აწარმოებდა კონიაკსა და არაყს.
1920 წლის 1-ელი იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კონსტანტინე ტყეშელაშვილი იყო კანის და ვენერიულ სნეულებათა ექიმი.
1920 წლის 1-ელი იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მიხეილ ზანდუკელი იყო ექიმი, მოსკოვის კლინიკისა და სანატორიუმის ყოფილი ასისტენტი.
1866 წლის 23 სექტემბერს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს სახელმწიფო ქონების დეპარტამენტის დირექტორი ვიტტე დაინიშნა კავკასიის მეფისნაცვლის მრჩეველად. იგი იმავდროულად დარჩა წინა თანამდებობაზეც.
1866 წლის 12 ოქტომბერს თბილისში, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში გაიცა ბრძანება, რომლის მიხედვითაც, სენაკის გამგეობის მმართველი ბიკოვი უნდა გადაეყვანათ ფოთში, რათა იქ გაეგრძელებინა მუშაობა.
1866 წლის 12 ოქტომბერს თბილისში, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში გაიცა ბრძანება, რომლის მიხედვითაც, სახელმწიფო ქონების დეპარტამენტის აგრონომი სერებრიაკოვი დროებით დაითხოვეს სამსახურიდან.
1912 წლის 14 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ც. ამირაჯიბს ერთი წელი ქუთაისის დასში უნდა ემუშავა.
1899 წელს ჭიათურაში ი. კაკაბაძის ინიციატივით გახსნილ საკვირაო სკოლაში ანაზღაურების გარეშე ასწავლიდნენ თვითონ კაკაბაძე, ასევე ბესარიონ ვაშაძე და კარპე მოდებაძე.
1899 წელს ალექსანდრე სარაჯიშვილი 26 ხმით 3-ის წინააღმდეგ სოხუმის ქალაქისთავად აირჩიეს.
1912 წელს ივანე ჭყონია მღვდელი იყო.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ისმაილ პავლეს ძე გოგოლაშვილი ქუთაისის მდაბიო მოქალაქეთა მამასახლისი იყო.
1912 წლის 13 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, სამსონ გაბრიელის ძე ფრუიძე ლეჩხუმის გლეხთა რწმუნებული იყო.
1912 წლის 13 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, შამშე კონსტანტინეს ძე ლეჟავა ექიმი იყო.
1899 წლის ივნისში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამვრცელებელი საზოგადოების მდივანმა, დავით კარიჭაშვილმა, თანამდებობა დატოვა, მის ადგილზე ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე მიქაბერიძე დაინიშნა.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, პ. ხრამცოვი სიღნაღის საქალაქო სკოლის მასწავლებელი იყო.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ოსმანა აჯი-ოღლი ქუთაისში მეპურედ მუშაობდა.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, იოსებ მელაძე ქუთაისში მზარეულად მუშაობდა.