1898 წელს ნ. ქობულოვისა ერეკლე მეფის სახელზე დაარსებული ფონდის თავმჯდომარე იყო.
1920 წელს გიორგი თევდორეს ძე ჟორდანია იყო დეპარტამენტის მმართველი იუსტიციის სამინისტროში.
1920 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნიკოლოზ ესტატეს ძე წვერავა იყო მამასახლისთა საბჭოს თავმჯდომარე.
1920 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გიორგი გუჯეჯიანი ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის საჩხერის სარაიონო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1920 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მთავრობის თავმჯდომარე ნოე ჟორდანიას გამგზავრების გამო მისი თანამდებობის აღსრულებას შეუდგა საგარეო საქმეთა მინისტრი ევგენი გეგეჭკორი.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ლანჩავა, ვაჭარი, ქუთაისში მუშაობდა.
1912 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კასპარიანცი ქუთაისის გუბერნიის სახალხო სკოლების ინსპექტორი იყო.
1935 წელს საქართველოს კპ (ბ) ცენტრალური კომიტეტის დადგენილებით, სტამბა „კომუნისტის“ დირექტორს, ნაზარეტიანს გამოეცხადა სასტიკი საყვედური, მოიხსნა დაკავებული თანამდებობიდან და გადაყვანილი იქნა სტამბის საამქროს გამგედ.
1905-1906 სასწავლო წელს წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგე-კომიტეტის შემადგენლობაში იყვნენ: თავმჯდომარე მ. ვ. ჯამბაკურ-ორბელიანისა, თავმჯდომარის ამხანაგი ი. დ. უთნელიშვილი, წევრები – ნიკოლოზ ზებედეს ძე ცხვედაძე, გრიგოლ დიმიტრის ძე დ. გაბაშვილი, ვასილ გიორგის ძე მაჩაბელი, ქ. გ. მაღალაშვილი და ექ. სპ. ვირსალაძე.
1935 წელს მთავლიტის რწმუნებულებს გაზეთ „კომუნისტთან“, წერეთელსა და პატარაიას, სასტიკი საყვედური გამოუცხადეს, საქართველოს მთავლიტის უფროსს, არჩილ გერმანეს ძე რუხაძეს, კი შენიშვნა მისცეს, რადგან უმნიშვნელოვანესი პოლიტიკური დოკუმენტების ბეჭდვა ცუდად მოწმდებოდა.
1912 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კოწია ჯაფარიძე თბილისის ხმოსანი იყო.
1912 წლის 12 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, არსენ კიკაბიძე ქუთაისში მეპურედ მუშაობდა.
1920 წლის 19 სექტემბერს გამართული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების წლიური კრების თავმჯდომარე მიხეილ კეკელია იყო, მდივანი – ვალერიან გეგეჭკორი.
1898 წლის 14 ივნისს სამსონ თოფურია ქუთაისის ქალაქის ხმოსნების ამომრჩეველ კრებაზე თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1898 წლის 14 ივნისს ყარამან დათეშიძე ქუთაისში ქალაქის ხმოსანთა ამომრჩეველ კრებაზე ასისტენტი იყო.
1898 წლის 14 ივნისს ქუთაისში ქალაქის ხმოსნების ამომრჩეველ კრებაზე ნ. ჯანელიძე ასისტენტი იყო.
1898 წელს ნიჟარაძე საჩხერის ბიბლიოთეკა-სამკითხველოს გამგე იყო.
1898 წლის 14 ივნისს ქუთაისში ქალაქის ხმოსანთა ამომრჩეველ კრებაზე ს. თოფურია ასისტენტი იყო.
1918 წლის იანვარში ერევნის რაიონის მომრიგებელ-მოსამართლის დამხმარე კარაპეტ იაკობის ძე კიალოვი მომრიგებელ მოსამართლედ დაინიშნა.
1898 წლის 15 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ გადაწყვიტა, სენაკის სკოლის პედაგოგი ლავრენტი აღლაძე თონეთის სკოლაში გადაეყვანა სამუშაოდ და მისთვის იქაური პედაგოგის ანაზღაურებაზე ათი მანეთით მეტი მიეცა.
1898 წლის 15 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ გადაწყვიტა, სენაკის სკოლის მასწავლებლების ჩივილის მიუხედავად, ინსპექტორის თანამდებობაზე დაეტოვებინა სამსონ ყიფიანი, რომელმაც საყვედური მიიღო სკოლაში დისციპლინური დარღვევებისა და დავთრების არასწორად წარმოების გამო.
1898 წლის 15 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ გადაწყვიტა, ქუთაისის სათავადაზნაურო სასწავლებლის აღმზრდელი დიმიტრი ლორთქიფანიძე სენაკის სკოლაში გაეგზავნა სამუშაოდ, მის ნაცვლად კი იასონ ნიკოლაიშვილი დაენიშნა.
1912 წლის ოქტომბრამდე ლექვინაძე ქუთაისის საგუბერნიო სატუსაღოს სკოლის მასწავლებელი და სამკითხველოს გამგე იყო.
1912 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ი. ჩაჩანიძე ქუთაისის ბაზრის ზედამხედველი და სანიტარი იყო.
1920 წელს კირილე ნინიძე სოციალ-დემოკრატიული პარტიის ერთ-ერთი ლიდერი იყო.