1898 წლის 10 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ეგზარქოსმა ფლაბიანემ ეპისკოპოსი ლეონიდე ოქროპირიძე სიონის საეკლესიო მუზეუმის დირექტორის თანამდებობაზე წარადგინა.
1898 წლის 10 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, დ. ზ. ყორღანოვმა თბილისის ობოლთა სასამართლოს თავმჯდომარის თანამდებობა დატოვა და მის მოვალეობას მომრიგებელი მოსამართლე მ. ა. სულიევი ასრულებდა.
1898 წლის 11 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, სამეურნეო საურთიერთო ბანკის ყოფილი დირექტორი ვლადიმერ სიმონის ძე მიქელაძე სიხუმის მოურავის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1898 წლის 10 ივლისს ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე თუმანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების დროებითი გამგეობის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1898 წლის 10 ივლისს გიორგი ზაქარიას ძე თურქისტანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების დროებითი გამგეობის მდივნად აირჩიეს.
1898 წლის 11 ივლისს თბილისის გუბერნატორი თეოდორ ალექსანდრეს ძე ბიკოვი სამუშაო მივლინებით გორში გაემგზავრა.
1872 წლის 8 მარტს სახელმწიფო ქონების მმართველი მიხეილ ასტაფიევი თბილისის სამეურნეო საზოგადოების პრეზიდენტად აირჩიეს.
1872 წლის 8 მარტს კონსტანტინე მამაცაშვილი თბილისის სამეურნეო საზოგადოების ვიცე-პრეზიდენტად აირჩიეს.
1867 წლის 5 აპრილს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველომ მილიციის პროპორშჩიკები დავით შარვაშიძე და კონსტანტინე ჩიქოვანი დანიშნა ზუგდიდის ოლქის მეოთხე საერო შუამავლისა და მისი კანდიდატის თანამდებობაზე.
1867 წლის 5 აპრილს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველომ შტაბს-კაპიტანი სამსონ შარვაშიძე და კორნეტი ალექსანდრე დადიანი დანიშნა ზუგდიდის ოლქის მესამე საერო შუამავლისა და მისი კანდიდატის თანამდებობაზე.
1867 წლის 12 ივნისს მეფისნაცვლის სამმართველომ ქუთაისის გუბერნიის საერო შუამავლის თანამდებობიდან გაათავისუფლა გუბერნიის მდივანი ალშიბაია, თუმცა ის ისევ იკავებდა ზუგდიდის მაზრის უფროსის თანაშემწის თანამდებობას.
1867 წლის 5 აპრილს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველომ მელიტონ დადიანი და ტარიელ ჩიქოვანი დანიშნა ზუგდიდის ოლქის მეორე საერო შუამავლისა და მისი კანდიდატის თანამდებობაზე.
1929 წლის 30 ოქტომბერს მოსე ჯანაშვილის მიერ დაწერილი ავტობიოგრაფიის თანახმად, სიონის მუზეუმის საზოგადო გამგე იყო პროფესორი კორნელი კეკელიძე.
1929 წლის 30 ოქტომბერს დაწერილი ავტობიოგრაფიის თანახმად, სიონის მუზეუმის საზოგადო გამგის კორნელი კეკელიძის ასისტენტები იყვნენ მოსე ჯანაშვილი და ალექსანდრე ბარამიძე.
1867 წლის 8 ივნისს კავკასიის მეფისნაცვალმა ტიტულოვანი მრჩეველი ივან ამიროვი ავადმყოფობის გამო ამიერკავკასიის საზოგადო მმართველობის დირექტორის თანამდებობიდან გაათავისუფლა.
1873 წლის 9 იანვრის „დროების“ ცნობით, კირილე ლორთქიფანიძე ჟურნალ „კრებულის“ სარედაქციო საქმიანობაში მიიღებდა მონაწილეობას.
1873 წლის 9 იანვრის „დროების“ ცნობით, ნიკო ნიკოლაძე, აკაკი წერეთელი, ილია ჭავჭავაძე და გიორგი წერეთელი ჟურნალ „კრებულის“ რედაქციის თანამშრომლები გახდნენ.
1895-1914 წლებში მოსე ჯანაშვილი განათლების ოლქის საგამოცდო კომიტეტის წევრი და გამომცდელი იყო.
1867 წლის 5 აპრილს კავკასიის მეფისნაცვლის განკარგულებით საფინანსო დეპარტამენტის უმცროსი სტოლონაჩალნიკი ნიკოლოზ ტარსაიძე დაინიშნა ამავე დეპარტამენდის უფროსი სტოლონაჩალნიკის თანამდებობაზე.
1867 წლის 12 ივნისს მეფისნაცვლის სამმართველომ ქუთაისის გუბერნიის საერო შუამავლის თანამდებობიდან გაათავისუფლა კოლეგიის რეგისტრატორი მარჯანიშვილი, თუმცა შეუნარჩუნა ზუგდიდის მაზრის სასამართლოს მთარგმნელის თანამდებობა.
1920 წელს დავით კონსტანტინეს ძე კალანდარიშვილი ბათუმის ქართული გიმნაზიის ინსპექტორი იყო.
1920 წლის 7 მარტის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, იასე რაჭველი (მეხუზლა) ბელეტრისტი იყო.
1920 წელს ეფრემ დავითის ძე სართანიძე ქართული უნივერსიტეტის სტუდენტი და ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი იყო.
1920 წლის 9 მარტის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დავით სართანიძე მღვდელი იყო.
1892-1918 წლებში მოსე ჯანაშვილი თბილისის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა.