1886 წლის 14 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ბოგოიავლენსკი იყო თბილისის მეორე გიმნაზიის მასწავლებელი.
1886 წლის 14 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ბოგოიავლენსკის ჰქონდა „ნადვორნი სოვეტნიკის“ ჩინი.
1886 წლის 14 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, პრიპუტნევს ჰქონდა „ნადვორნი სოვეტნიკის“ ჩინი.
1877 წლის 8 დეკემბრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ნიკოლოზ ზაალის ძე ჩოლოყაშვილი თონეთის მაზრის წინამძღოლი იყო.
1831 წლის 21 თებერვლის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ გამოქვეყნებული განცხადებიდან ირკვევა, რომ იმ წლის 3 იანვარს გამართულ ამიერკავკასიის სავაჭრო კომპანიის აქციონერობის მსურველთა კრებაზე კომპანიის მთავარ მეურვედ აურჩევიათ სამოქალაქო მრჩეველი ზავილეისკი.
1918 წლის 19 დეკემბერს, გაზეთ „კავკაზის" ცნობით, ბაქოს ოლქის სამხარეო სასამართლოს მოსამართლის უფროსი კანდიდატი კონსტანტინე დერტევი თანამდებობიდან გათავისუფლდა სოჭის რაიონის მომრიგებელ მოსამართლედ დანიშვნის გამო.
1875 წლის 15 სექტემბერს თელავის სამღვდელოების ყრილობაზე სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველად ნიკოლოზ მთვარელიშვილი აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს კონდრატე არჩილის ძე მხეიძე ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს ივანე სიმონის ძე მესხი ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს ვლადიმერ დიმიტრის ძე რუხაძე ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს იასონ ბეჟანის ძე საბახტარაშვილი ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს გრიგოლ ლავრენტის ძე ელიავა ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს ექვთიმე სიმონის ძე ბერძენიშვილი ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრობის კანდიდატად დაასახელეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს ბაგრატ ბეგლარის ძე ჟურული ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრობის კანდიდატად დაასახელეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს იაკობ გიორგის ძე სულაბერიძე ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1920 წლის 26 დეკემბერს მათე გაბრიელის ძე რუსიძე ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბათუმის ორგანიზაციის საერთო კრებაზე სარევიზიო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.