1886 წლის 28 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, სოლომონ ზანდუკელი იყო დუშეთის მაზრის ხაზინადარი.
1877 წლის 15 ნოემბერს თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკის საზოგადო კრებაზე დირექტორად აირჩიეს დავით ივანეს ძე ავალიშვილი.
1897 წელს ვ. ფ. პოპოვისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ელენე ივანეს ასული ხიმშიევისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს იულია ივანეს ასული სარაჯევისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ელენე ს. გვარამაძისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ელენე დ. მოზდოკელოვისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს პ. იაკობის ძე პოპოვი კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს მ. კ. მამაცაშვილი კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ალ. პ. სარაჯოვი კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ეფროსინე იაკობის ასული ჭიჭინაძისა კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს მასწავლებელი ალექსანდრა ივანეს ასული ხახიშვილი ამავე დროს კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს ალ. ე. აფრიამოვი კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1897 წელს გრიგოლ მიხეილის ძე ბურდული კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1886 წლის 28 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, სიღნაღის დეპუტატი იყო ყულიჯანოვი.
1922 წლის 5 იანვარს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, ივლიანე ნესტორის ძე გოგოლაშვილი იყო ბათუმის სკოლის ყოფილი გამგე.
1922 წლის 10 იანვარს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 10 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 17 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 27 იანვარს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 3 მარტს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 3 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1866 წლის 5 იანვრიდან (კავკასიის მეფისნაცვალის მთავარ სამმართველოში გაცემული ბრძანებით) საგუბერნიო მდივანი ჩარექიშვილი უნდა დაენიშნათ სამეგრელოს დროებითი კომისიის პირველ მდივნად. კომისიას ევალებოდა ცნობების შედგენა სამეგრელოს, სვანეთისა და სამურზაყანოს თავად-აზნაურთა გვარების შესახებ.