1922 წლის 24 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, ვასილ ყიფიანი წიგნების ამკინძავი იყო.
1922 წლის 3 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, საზოგადოების ბუღალტერი იყო ვასილ გრიგოლის ძე ედილაშვილი.
1922 წლის 24 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, თავმჯდომარის მოადგილე იყო ნიკოლოზ სპირიდონის ძე ჩიგოგიძე.
1922 წლის 24 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე თავმჯდომარის მოადგილედ ერთხმად დაამტკიცეს ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1922 წლის 4 აპრილს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1922 წლის 4 აპრილის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 20 აპრილს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1922 წლის 20 აპრილის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, გიორგი პაატას ძე მაჭავარიანი იყო სარევიზიო კომისიის წევრი.
1922 წლის 19 მაისს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 19 მაისს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 3 ივნისს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 3 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 3 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის თავმჯდომარის მოადგილე იყო ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1922 წლის 10 ივნისს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 10 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 10 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის თავმჯდომარის მოადგილე იყო ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1922 წლის 20 აპრილის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 12 ივნისს გაიმართა ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომა, რომლის თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1922 წლის 12 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1922 წლის 12 ივნისის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის თავმჯდომარის მოადგილე იყო ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე.
1866 წელს თბილისში დაარსდა კომისია, რომლის პირველი კომიტეტის წევრებს უნდა შეედგინათ იმ თავად-აზნაურების სიები, რომელთაც ქალაქში ან უძრავი ქონება ჰქონდათ, ან ვაჭრობდნენ, ან ხელოსნობდნენ. კომიტეტის თავმჯდომარეს, ა. გ. ლისოვსკის დაევალა თავად-აზნაურებისგან ყველა საჭირო ცნობისა თუ საბუთების მოგროვება. ცნობები თავად-აზნაურებს უნდა გადაეცათ ლისოვსკისთვის ან როგორმე გაეგზავნათ.
1867 წლის 19 მარტს პარიზში დაგეგმილი იყო სხვადასხვა ქვეყნიდან შეგროვებული ხელოვნების ნიმუშების, სოფლის მეურნეობისა და საფეიქრო მრეწველობის ნივთების გამოფენა. თბილისში დაარსდა სპეციალური კომიტეტი, რომელიც კავკასიის რეგიონიდან გასატან ნივთებს აგროვებდა. კომიტეტის ერთ-ერთი წამყვანი წევრი იყო ხატისოვი.
1867 წლის 19 მარტს პარიზში დაგეგმილი იყო სხვადასხვა ქვეყნიდან შეგროვებული ხელოვნების ნიმუშების, სოფლის მეურნეობისა და საფეიქრო მრეწველობის ნივთების გამოფენა. თბილისში დაარსდა სპეციალური კომიტეტი, რომელიც კავკასიის რეგიონიდან გასატან ნივთებს აგროვებდა. ამ კომიტეტის თავმჯდომარედ ივანიცკი დაინიშნა.
1867 წლის 19 მარტს პარიზში დაგეგმილი იყო ხელოვნების ნიმუშების, სოფლის მეურნეობისა და საფეიქრო მრეწველობის ნივთების გამოფენა, რომელშიც კავკასიის რეგიონიც იღებდა მონაწილეობას. თბილისში დაარსდა სპეციალური კომიტეტი, რომელიც კავკასიის რეგიონიდან გასატან ნივთებს აგროვებდა. კომიტეტს ჰყავდა კორესპოდენტები, რომლებსაც საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებზე ჰქონდათ პასუხისმგებლობა აღებული. კორესპოდენტები კომიტეტის ხარჯით თბილისში აგზავნიდნენ ნივთებს და მსურველებს დაწვრილებითი ინფორმაციის მოპოვებაში ეხმარებოდნენ. თბილისში კორესპოდენტი იყო თეოდორე ზალცმანი.
1867 წლის 19 მარტს პარიზში დაგეგმილი იყო ხელოვნების ნიმუშების, სოფლის მეურნეობისა და საფეიქრო მრეწველობის ნივთების გამოფენა, რომელშიც კავკასიის რეგიონიც იღებდა მონაწილეობას. თბილისში დაარსდა სპეციალური კომიტეტი, რომელიც კავკასიის რეგიონიდან გასატან ნივთებს აგროვებდა. კომიტეტს ჰყავდა კორესპოდენტები, რომლებსაც საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებზე ჰქონდათ პასუხისმგებლობა აღებული. კორესპოდენტები კომიტეტის ხარჯით თბილისში აგზავნიდნენ ნივთებს. სიღნაღში კორესპოდენტი იყო ივანე შადინოვი.