1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ მესამე მეჟევის სამსაჯულო კომისიის თავმჯდომარე გაბრიელ ხატისოვი კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ კავკასიის მეფისნაცვლის მმართველობის უფროსი ზედამხედველი გრიგოლ ბებუთოვი კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ თბილისის სისხლის სამართლისა და სამოქალაქო სამსჯავროს მდივანბეგი იოსებ ციციშვილი კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ ამიერკავკასიის მმართველობის დირექტორი დიმიტრი მგალობლიშვილი კოლეგიის მდივნის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ კავკასიის მეფისნაცვლის საკანცელარიოს მოხელე ივანე ყორღანოვი კოლეგიის რეგისტრატორის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს საკანცელარიოს მოხელე მიხეილ არღუთინსკი-დოლგორუკოვი კოლეგიის რეგისტრატორის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ სამეგრელოს, სვანეთისა და სამურზაყანოს თავადაზნაურობის კომისიის უფროს მთარგმნელ-რეგისტრატორ ალექსანდრე ჭოღოშვილს საგუბერნიო მრჩევლის წოდება მიანიჭა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ შორაპნის ექიმს ნიკოლოზ ჩიგიანოვს საპატიო მრჩევლის წოდება მიანიჭა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ კავკასიის სამკურნალო ნაწილის შტატგარეშე თანამშრომელს გაბრიელ ფონდოევს საპატიო მრჩევლის წოდება მიანიჭა.
1876-1878 წლებში მოსე ჯანაშვილი ქუთაისის პროგიმნაზიაში მუშაობდა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ თბილისის გენერალ-გუბერნატორის კანცელარიის უფროსი საქმისმწარმოებელი ლევან ბარათაშვილი სასამართლოს მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ ქუთაისის გენერალ-გუბერნატორის კანცელარიის ყოფილი მმართველი ნიკოლოზ აბაშიძე კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ მეჟევის კომისიის სამსჯავროს წევრი ნიკოლოზ ზუბალოვი სასამართლოს მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს კავკასიის მეფისნაცვლის მმართველობის მოხელე პავლე მელიქ-ბეგლაროვი კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ თბილისის მაზრის მსაჯული გაბრიელ ღვინიაშვილი კოლეგიის მდივნად დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ ნუხის მაზრის მკურნალი მიხეილ სულხანიშვილი კოლეგიის მრჩევლის თანამდებობაზე დანიშნა.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის სამმართველომ ამიერკავკასიის მმართველობის დირექტორი გაბრიელ სულხანიშვილი კოლეგიის მრჩევლად დანიშნა.
1867 წლის 4 მაისს თბილისის გუბერნიის თავადაზნაურობის კრებამ გიორგი ბაგრატიონ-მუხრანსკი საზოგადოებრივი ბანკის დამფუძნებელი კომიტეტის საპატიო წევრად აირჩია.
1867 წლის 16 სექტემბერს მეფისნაცვლის მმართველობის გადაწყვეტილებით, თბილისის რეალური გიმნაზიის მმართველი იოსებ პენჩინსკი სახელმწიფო საბჭოს მრჩევლის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1867 წლის 20 იანვარს კავკასიის სამხედრო მმართველობის დადგენილებით იუნკერ სვიმონ ტკეციშვილს პროპორშჩიკის წოდება მიენიჭა.
1867 წლის 4 მაისს თბილისის გუბერნიის თავადაზნაურობის კრებამ გიორგი ერისთავი საზოგადოებრივი ბანკის დამფუძნებელი კომიტეტის წევრად აირჩია.
1951-1952 წლებში ვარლამ ჟურული იყო ჟურნალ „დროშის” მიმომხილველი.
1898 წლის 4 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, თბილისში გარდაცვლილი ფოტოგრაფის, ალექსანდრე როინაშვილის სახელობის წიგნთსაცავი და სამკითხველო დაარსდა, რომლის გამგედ ერმალოზ ყარანგოზიშვილი დაინიშნა, ხოლო წესდების შემუშავება აბელ იაშვილს დაევალა.
1898 წლის 1-ელ ივლისს ელექტრო-ტექნიკოსი კ. პ. ჩინოი თბილისის სატელეფონო ქსელის მმართველად დაინიშნა.
1898 წლის 1-ელ ივლისს ელექტრო-ტექნიკოსი ვ. ა. პოჟიდაევი თბილისის სატელეფონო ქსელის სამუშაოთა მწარმოებლად დაინიშნა.