1830 წლის 4 ოქტომბრის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ გამოქვეყნებული განცხადებიდან ირკვევა, რომ სოლომონ ივანეს ძე დოდაშვილი თბილისის გიმნაზიის მასწავლებელი იყო.
1830 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი უმაღლეს ბრძანებულებათა დოკუმენტიდან ირკვევა, რომ პოდპოლკოვნიკი ყანდაუროვი ქართული ბატალიონის მეთაური იყო.
1830 წლის 16 ოქტომბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაიბეჭდა რუსი ავტორის ნარკვევი მისი ბელაქნისა და ჭარის ოლქებში მოგზაურობის შესახებ. ნარკვევის მიხედვით, 1830 წელს ბელაქნის კომენდანტი იყო მაიორი დიმიტრი ივანეს ძე ბუჭყიაშვილი (ბუჩქიევი).
1866 წლის 5 ივნისს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით სამოქალაქო უწყების მედიცინის ნაწილის სამმართველოში აღადგინეს მედიცინის დოქტორი ანტონ კასტელანო.
1866 წლის 5 ივნისს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით სიღნაღელი ექიმი სააკოვი გორში მრჩეველად დანიშნეს.
1866 წლის 5 ივნისს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით წურინოვი დანიშნეს სიღნაღში „კოლლეჟსკი ასესორად“. იქამდე წურინოვი გორში ექიმად მუშაობდა.
1866 წლის 10 მაისს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით საგუბერნიო მდივანი წინამძღვრიშვილი დანიშნეს მეშვიდე მეჟევის კომისიის სამსჯავრო წევრად.
1866 წლის 10 მაისს, მიხეილ რომანოვის ბრძანებით, „ნადვორნი სოვეტნიკი“ ხატისიანი დანიშნეს მესამე მეჟევის კომისიის სამსჯავრო წევრად.
1831 წლის პირველი აპრილის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაიბეჭდა პროფესორ ივანე ეგორის ძე პაროტის პასუხი უფრო ადრე იმავე გაზეთში გამოქვეყნებულ ი. შოპენის სტატიაზე, რომელშიც შოპენი უარყოფდა პაროტის არარატის მთაზე ასვლის ფაქტს. წერილიდან ირკვევა, რომ პაროტის მეგზური არარატის მთაზე ასვლის დროს, დიაკვანი ხაჩატურ აბოვიანი თარჯიმანი იყო ეჩმიაძინის მონასტერში.
1831 წლის 21 თებერვლის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ რუსეთის ფინანსთა მინისტრი იყო ეგორ ფრანცის ძე კანკრინი.
1831 წლის 21 თებერვლის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ გენერალ-ლეიტენანტი გიორგი იესეს ძე ერისთავი რუსეთის სამთავრობო სენატის წევრი იყო.
1831 წლის 3 იანვრის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ გამოქვეყნებული განცხადებიდან ირკვევა, რომ ალექსანდრე ვახტანგის ძე ორბელიანი თბილისის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლი იყო.
1830 წლის 12 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ სამეგრელოს ქვეით პოლკში მსახურობდნენ პრაპორშჩიკი კიკნაძე და უნტერ-ოფიცერი ზუბალაშვილი.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთ „ტიფლისსკიე ვედომოსტში“ გამოქვეყნებული რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულების მიხედვით, პორუჩიკი დადიანი სამეგრელოს ქვეით პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ გურიის ლაშქარში მსახურობდნენ პრაპორშჩიკები მამუკა თუღუნოვი და გიორგი გურიელი.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ გურიის ლაშქარში მსახურობდნენ პრაპორშჩიკები: დიმიტრი ერისთავი, ალექსანდრე მაჭუტაძე, გიორგი და ვახუშტი ნაკაშიძეეები.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ იმერეთის ლაშქარში მსახურობდნენ პოდპორუჩიკები: სიმონ ასიაშვილი და გიორგი ჩიჯავაძე,
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ კავკასიის ცალკეულ კორპუსში მსახურობდნენ: მაიორი თეიმურაზ ბაგრატიონ-მუხრანსკი, პრაპორშჩიკები – ციციანოვი და ჩერქეზოვი.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პორუჩიკი ფიქალოვი კავკასიის გრენადერთა საარტილერიო ბრიგადაში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში მსახურობდნენ: პორუჩიკი წინამძღვრიშვილი, პრაპორშჩიკები – ავალიშვილი და ჭავჭავაძე.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პოლკოვნიკი ივანე მალხაზის ძე ანდრონიკაშვილი (ანდრონიკოვი) კავალერიაში მსახურობდა.
1830 წლის 12 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პოდპორუჩიკი ყორღანაშვილი ოცდამეერთე საარტილერიო ბრიგადაში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ შტაბს-კაპიტანი იასონ ივანეს ძე ჭავჭავაძე ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ შტაბს-კაპიტანი ბოსტოევი და პორუჩიკი ოსინოვი ქართულ გრენადერთა პოლკში მსახურობდნენ.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ იუნკერი დოხტუროვი ეგერთა პოლკში მსახურობდა.