1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პორუჩიკები ჭავჭავაძეები მსახურობდნენ ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში.
1830 წლის 12 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულების მიხედვით, პოდპორუჩიკი ნაკაშიძე გურიის ლაშქარში მსახურობდა.
1830 წლის 12 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებით თურქთა წინაამღდეგ ომში გამოჩენილი სიმამაცისათვის ეგერთა პოლკის ლეიბ-გვარდიის იუნკერი დოხტუროვი პრაპორშჩიკად გაამწესეს ორმოცდამესამე ეგერთა პოლკში.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ 1830 წლისთვის პორუჩიკი ჭავჭავაძე აღარ ირიცხებოდა ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში.
1830 წლის 12 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ დავით ლევანის ძე დადიანი კაზაკთა პოლკის ლეიბ-გვარდიაში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პრაპორშჩიკი ბურკიევი პასკევიჩ-ერევანსკის ქვეით პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში მსახურობდნენ შტაბს-კაპიტნები – ნიკოლოზ შანშეს ძე შანშიაშვილი და იასონ ივანეს ძე ჭავჭავაძე, პორუჩიკები – შალიკოვი და ჭავჭავაძეები.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პოდპორუჩიკი ახვერდოვი ქართულ გრენადერთა პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პოდპორუჩიკი ორბელიანი კავკასიის ცალკეულ კორპუსში მსახურობდა.
1830 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი უმაღლეს ბრძანებულებეთა დოკუმენტიდან ირკვევა, რომ შტაბს-კაპიტანი შანშიევი ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ ქართულ გრენადერთა პოლკში მსახურობდნენ: შტაბს-კაპიტანი ბოსტოევი, პორუჩიკი ოსინოვი, პოდპორუჩიკები – ყორღანოვი და ახვერდოვი, პორუჩიკი აფხაზოვი.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ იმერეთის ლაშქარში მსახურობდნენ პოლკოვნიკი სეხნია დავითის ძე წულუკიძე და პოდპორუჩიკები – დავით აგიაშვილი და ბეჟან ლორთქიფანიძე.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ პორუჩიკი შალიკოვი ნიჟეგოროდის დრაგუნთა პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 12 აგვისტოს გამოსული უმაღლესი ბრძანებულებიდან ირკვევა, რომ ორმოცდამეოთხე ეგერთა პოლკში მსახურობდნენ: ლეიბ-გვარდიის იუნკერი დოხტუროვი, უნტერ-ოფიცრები – წერეთელი და გარაყანიძე.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ სამეგრელოს ლაშქარში მსახურობდნენ სიკო კორზაევი, მაიორი ლევან ჩიჩუა და პრაპორშჩიკი ალექსი დადიანი.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ გურიის ლაშქარში მსახურობდნენ პოდპორუჩიკი ალექსანდრე მამუკას ძე თავდგირიძე და მაიორი ვახტანგ ერისთავი.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულების მიხედვით, უნტერ-ოფიცრები წერეთელი და გარაყანიძე ორმოცდამეოთხე ეგერთა პოლკში მსახურობდნენ.
1886
1886 წლის 28 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ალექსანდრე მიხეილის ძე სუმბათაშვილი (სუმბათოვი) იყო ახალქალაქის მაზრის უფროსი.
1886 წლის 14 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, იოჰანესოვი შუშის რეალური სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1898
1898 წელს გრიგოლ ბიბლიანცი მეტეხის სკოლაში გ. წულუკიძის ნაცვლად ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგად დაინიშნა, მაგრამ მან განაცხადა, რომ ქართული კaრგად არ იცოდა, ამიტომ ვერ შეძლებდა მის სწავლებას.
1898 წლის 15 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ გადაწყვიტა, კავკავის სკოლის მასწავლებელი ლუარსაბ ბოცვაძე სენაკის სათავადაზნაურო სკოლაში გადაეყვანა სამუშაოდ.
1898 წლის 15 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ გადაწყვიტა, ბათუმის სკოლის მასწავლებელი პლატონ წულუკიძე სენაკის სათავადაზნაურო სკოლაში გადაეყვანა სამუშაოდ, მის ნაცვლად კი ივლიანე გოგოლაშვილი დაენიშნა.