1886 წლის 6 მარტის რუსეთის იმპერატორ ალექსანდრე III ბრძანებით, ციხეების სამზრუნველო საზოგადოების კომიტეტების დირექტორად თელავში დაინიშნა იაგორ ოსკანოვი.
1886 წლის 6 მარტის რუსეთის იმპერატორ ალექსანდრე III ბრძანებით, ციხეების სამზრუნველო საზოგადოების ახალციხის განყოფილების დირექტორად დაინიშნა მაზრის უფროსი ნიკოლოზ მესხიევი.
1886 წლის 28 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ნიკოლოზ მესხიევს ჰქონდა „კოლლეჟსკი ასესორის“ ჩინი.
1886 წლის 28 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, იაგორ ოსკანოვი იყო მე-2 გილდიის ვაჭარი.
1912 წლის აგვისტომდე მარიამ ალექსანდრეს ასული ლორთქიფანიძისა დიდი ჯიხაიშის უფასო წიგნსაცავ-სამკითხველოს გამგე იყო.
1912 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ილია ქუთათელაძე დიდ ჯიხაიშში მასწავლებლად მუშაობდა.
1912 წლის 22 აგვისტოს ილია ქუთათელაძე დიდი ჯიხაიშის წიგნსაცავ-სამკითხველოს გამგედ დაინიშნა.
1911 წლის ნოემბერში ს. რ. ბუაჩიძე სოფ. ლეღვნის სკოლაში მასწავლებლად დაინიშნა.
1821 წელს რუსეთის ჯარების ხელშეწყობით აფხაზეთის სამთავრო დიმიტრი შარვაშიძეს ერგო.
1831 წლის პირველი მაისის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ I-ს დიმიტრი შარვაშიძისთვის პოლკოვნიკის წოდება უბოძებია.
1831 წლის პირველი მაისის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ ასლან-ბეის გაქცევის შემდეგ აფხაზეთის სამთავროს მმართველობა მისი უფროსი ძმის, საფარ-ბეის ხელში გადასულა.
1831 წლის პირველი მაისის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ სამოქალაქო მრჩეველი კავალინსკი რუსეთის იმპერიის საქმეთა რწმუნებული ყოფილა მეფე გიორგი XII-სთან.
1912 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, გელაზაროვი ნაფიცი ვექილი იყო.
1912 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, დ. ყ. ჩხეიძე წვრილი კრედიტის ინსპექტორი იყო.
1912 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მილოვი ვაჭართა მამასახლისი იყო.
1912 წლის 9 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, პოხომ აბრამიშვილი საჩხერეში მღვდელი იყო.
1897 წლის 15 ივნისის გაზეთ „კვალის“ ცნობით სექტემბრიდან ხარკოვში იხსნებოდა სტომატოლოგიური სკოლა, რომლის დირექტორადაც სტომატოლოგი ს. ა. ნემიროვსკი უნდა დანიშნულიყო.
1917 წლის 5 აგვისტოს საქართველოს დროებითი მთავრობის მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შედეგად, თბილისის სასამართლო პალატის კანცელარიის თანამშრომელმა ემილია ფიოდორის ასული ბელოცერკოვსკაიამ კრიმინალური დეპარტამენტის მეორე პალატაში მიიღო სამსახური.
1917 წლის 5 აგვისტოს საქართველოს დროებითი მთავრობის მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შედეგად, თბილისის სასამართლო პალატის კანცელარიის თანამშრომლებმა ოლგა ვლადიმერის ასულმა პავლიჩენკომ და სირანუშ სერგოს ასულმა სუსანოვამ კრიმინალური დეპარტამენტის მეორე პალატაში მიიღეს სამსახური.
1831 წლის 3 იანვრის გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ გამოქვეყნებული განცხადებიდან ირკვევა, რომ ალექსანდრე ვახტანგის ძე ორბელიანი თბილისის მაზრის თავად-აზნაურთა თავმჯდომარე იყო.