გიორგი ბაგრატიონ-დავითაშვილი თბილისის თავად-აზნაურთა მარშლობამდე (1900-1910) იყო ქართლ-კახეთის მარშალი. 1918 წლის 27 ოქტომბრის გაზეთ „კლდის“ ცნობით, მისი ნაყოფიერი მუშაობის შედეგია კახეთის რკინიგზა, ელექტრონის სადგური, საადგილმამულო კომიის მუშაობა და სხვ.
1897 წელს ვასილ თუმანიშვილი გაზეთ „ნოვოე ობოზრენიეს“ რედაქტორი იყო.
1831 წლის პირველი მაისის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ 1824 წელს პოლკოვნიკი მიხინი სოხუმის კომენდანტი იყო.
1830 წლის 11 სექტემბრის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ 1830 წელს სომხეთის ოლქის უფროსი იყო ვასილ იოსების ძე ბებუთოვი.
1830 წლის 11 ოქტომბრის გაზეთიდან „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ ირკვევა, რომ კოლეგიის მრჩეველი მარტინენკო იყო საქართველოს ექიმთა გაერთიანების მეანი.
1910 წელს გიორგი ალექსანდრეს ძე ბაგრატიონ-დავითაშვილი თბილისის გუბერნიის თავადაზნაურობის მარშლობიდან (წინამძღოლობიდან) გადადგა.
1918 წლის 10 ნოემბრის გაზეთ „კლდის“ ცნობით, გრაფი ვოლფსკჰეელი იყო სამხედრო სამინისტროს მრჩეველი.
1896 წელს გერ. კალანდაძე ბათუმის პავილიონში მუშაობდა.
1887 წლის 7 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელმა საზოგადოებამ ხაზინადრად დიმიტრი ალექსანდრეს ძე ფავლენიშვილი აირჩია.
1912 წლის 7 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ი. ო. ტყეშელაშვილი ქუთაისის ქიმიური ლაბორატორიის გამგე იყო.
1911 წელს ჩერნენკო საგუბერნიო ციხის ზედამხედველი იყო.
1912 წლის 7 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კოწია ჯაფარიძე ნაფიცი ვექილი იყო.
1914 წლის ივნისში პირველი გიმნაზიის გამგე-კომიტეტმა გიმნაზიის გამგედ მიიწვია ა.ბ. ჭიჭინაძე, რომლის თაოსნობითაც გიმნაზიის მოსამზადებელ განყოფილებებში შემოიღეს სწავლების საკლასო სისტემა, შემუშავდა კლასის დამრიგებელთა სახელმძღვანელო ინსტრუქცია დისციპლინის გასაუმჯობესებლად, გადაისინჯა სასწავლო გეგმები და პროგრამები, სწავლაში ჩამორჩენილ მოწაფეებს ჩაუტარდათ დამატებითი გაკვეთილები.
1877 წლის 22 სექტემბრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ დროზდოვი თელავის მმართველის თანაშემწე იყო.
1830 წლის 8 აგვისტოს უმაღლესი ბრძანებულების თანახმად, 1830 წელს პრაპორშჩიკი აფხაზოვი ქართულ გრენადერთა პოლკში მსახურობდა.
1830 წლის 20 სექტემბერს გაზეთში „ტიფლისსკიე ვედომოსტი“ დაბეჭდილი რუსეთის საორდენო კაპიტულის უმაღლესი განკარგულებიდან ირკვევა, რომ 1830 წელს სამეგრელოს ლაშქარში მსახურობდნენ პრაპორშჩიკები: ბესარიონ დადიანი, პეტრე დადიანი და ალექსანდრე ხიტუს ძე ფაღავა.
1897 წლის 27 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობამ მისწერა ქუთაისის სამზრუნველო კომიტეტს, რომ 18 ივნისის დადგენილებით ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის გამგე სიმონ ღოღობერიძე თხოვნისამებრ გაათავისუფლეს თანამდებობიდან და იმავე დღეს იმსჯელეს მის მაგივრად ალექსანდრე გარსევანიშვილის დანიშვნის შესახებ 1-ლი სექტემბრიდან, რის შესახებაც აუწყებენ კომიტეტს, ასევე დასამტკიცებლად უნდა წარედგინოს ქუთაისის სახალხო სკოლების დირექტორს. წერილს ხელს აწერენ თავმჯდომარე ილია ჭავჭავაძე და მდივანი დავით კარიჭაშვილი.
1896-97 სასწავლო წელს თამარ ჯორჯაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სკოლის გამგე სოფელ თონეთში.
1897 წელს მღვდელი პართენ ცაგარელი სოფელ თონეთის სკოლაში საღვთო სჯულის გარდა გალობასაც ასწავლიდა.
1897 წელს პართენ ცაგარელი მღვდლად მსახურობდა სოფელ თონეთში.
1897 წლის 1-ელი ოქტომბრიდან პორუჩიკი გ. ი. კერესელიძე ქუთაისის სკოლაში ტანვარჯიშის მოწვეულ მასწავლებლად მუშაობდა.
1911 წლიდან ნოე ქურიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სოხუმის ქართულ სკოლაში მასწავლებლად მსახურობდა.
1866 წლის 3 მაისს, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, სამიჯნაო კომისიის წევრებად დაამტკიცეს ტიტულოვანი მრჩევლები – მერკურიევი და დიმიტრი ყიფიანი.
1896 წელს დ. ს. წერეთელი ქუთაისის გიბერნიის მარშალი იყო.
1897 წელს გ. ი. კერესელიძე ფოთის სათადარიგო პოლკის პორუჩიკი იყო.