1912 წელს ვასილ ურუშაძე ქუთაისის დრამატული თეატრის ადმინისტრატორი იყო.
1894 წელს ა. ბაგრატიონი შორაპნის მაზრის მარშლად აირჩიეს.
1912 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე ხატისოვი თბილისის მოურავი იყო.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ნ. რობაქიძე მღვდელი იყო.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ლავრენტი რობაქიძე მღვდელი იყო.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ევსევია რობაქიძე სოფ. ძევრის სკოლის მასწავლებელი იყო.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ლავრენტი რობაქიძე სოფ. ძევრის სკოლის მზრუნველი იყო.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ნ. რობაქიძე სოფ. ძევრის სკოლის გამგე იყო.
1894 წელს სავლე გიორგის ძე წერეთელი 279 ხმით 40-ის წინააღმდეგ ქუთაისის გუბერნიის მარშლად აირჩიეს.
1866 წლის 10 მაისიდან, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, გაბრიელ ეჯუბაშვილი მეფისნაცვლის სამმართველოს საფინანსო დეპარტამენტის საკანცელარიო მუშაკად უნდა დაენიშნათ.
1866 წლის 27 მაისიდან, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, თელავის მაზრის სამმართველოს მთარგმნელს, ვახვახიშვილს მუშაობა ქუთაისის გუბერნიაში უნდა გაეგრძელებინა.
1894 წლის 20 მაისს სათავადაზნაურო სკოლის კრებაზე სკოლის კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილედ ერთხმად აირჩიეს მარიამ ვახტანგის ასული ჯამბაკურ-ორბელიანისა.
1912 წლის 5 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ექვთიმე ონისიმეს ძე ორაგველიძე ფერშალი იყო.
1912 წელს მიხეილ ფილიმონის ძე ქორელი რეჟისორად მუშაობდა.
1952 წლის აგვისტოში ბ. კორძაია გერმანიაში არსებული ამერიკული კომიტეტის კადრების უფროსის, კონსტანტინე კრომიადის თანაშემწედ დანიშნეს.
1912 წელს ვასილ ბეჟანეიშვილი ქუთაისში სანიტრად მუშაობდა.
1886 წლის 5 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, რაფიელ დავითის ძე ერისთავი ქართული დრამატული საზოგადოების თავმჯდომარე იყო.
1865 წლის ოქტომბერში თბილისის გუბერნიის მმართველობის უწყებით დიმიტრი კვალიაშვილს უნდა შეეწყვიტა მდივნად მუშაობა გორში, რათა გადასულიყო თბილისის გუბერნიის მმართველობაში.
1912 წლის 4 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ვლადიმერ მიქელაძე რუსეთის ცენტრალური ბანკის დირექტორი იყო.
1866 წლის 18 თებერვლიდან, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, სამსახურიდან უნდა დაეთხოვათ გენერალ-მაიორი ივანიცკი. ივანიცკის სამსახურიდან წასვლის შემდეგ უნდა მიეღო მუნდირი და პენსია.
1911 წელს სპირიდონ ჟორჟოლიანი საგუბერნიო ციხის ზედამხედველი იყო.