1918 წლის იანვარში ლეჩხუმის რაიონის მომრიგებელ-მოსამართლე ნოშრევან ბეჟანის ძე ხარაძე ქუთაისის სამხარეო სასამართლოში უფროს ნოტარიუსად დაინიშნა.
1918 წლის იანვარში ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მომრიგებელ-მოსამართლის დამხმარე ნიკოლოზ კირიონის ძე რაზმაძე ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მომრიგებელ მოსამართლედ დაინიშნა.
1912 წელს მიხეილ ალექსანდრეს ძე გედევანიშვილი ექიმად მუშაობდა.
1912 წელს ვახტანგ სოლომონის ძე მუსხელიშვილი ექიმად მუშაობდა.
1920 წელს თბილისის გიმნაზიაში რუსულ ენას ასწავლიდნენ ალექსი ბარსოვი, კ. ს. ზაბეჟკინი, გიორგი აგლაძე და პ. კორხანიდი.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ივანე ტყებუჩავა ვაჭარი იყო.
1912 წელს შალვა ანტონის ძე მიქელაძე ექიმად მუშაობდა.
1912 წელს ალექსანდრე ბესარიონის ძე მდივანი გიმნაზიის დირექტორი იყო.
1912 წელს ნიკოლოზ მიხეილის ძე მელიქიშვილი ექიმად მუშაობდა.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ანდრი კვირკველია ვაჭარი იყო.
1913 წლიდან 1916 წლამდე მარიამ ლომინაძე კავკავისა და ბათუმის სკოლებში მასწავლებლად მუშაობდა.
1912 წლის 2 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ევგენი გეგეჭკორი საქარხნო და სამრეწველო მუშების წარმომადგენელი იყო.
1918 წლის იანვარში ელისავეტპოლის სამხარეო სასამართლოს თავმჯდომარის მოადგილედ დაინიშნა სასამართლოს წევრი საბინ ფომიჩის ძე სკრობეცკი.
1912 წელს თეოფილე იესეს ძე ხუსკივაძე ოჩამჩირეში ნოტარიუსად მუშაობდა.
1922 წლის 17 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, კირილე იესეს ძე ნინიძე იყო საზოგადოების იურიდიული კონსული.
1922 წლის 27 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1877 წლის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ 14 მაისს კავკასიის სასოფლო მეურნეობის კრებაზე ვიცე-პრეზიდენტად აირჩიეს ილია ჭავჭავაძე.
1865 წლის ოქტომბერში, თბილისის გუბერნიის მმართველობის უწყებით, სოლომონ კვალიაშვილს უნდა შეეწყვიტა მდივანბეგად მუშაობა გორში, რათა გადასულიყო თბილისის გუბერნიის მმართველობაში.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კიტა (ივანე) გიორგის ძე აბაშიძე ჭიათურის ბანკის გამგე იყო.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, გრიგოლ ივანეს ძე გველესიანი იურისტი იყო.
1924 წლის 31 იანვარს წიგნების გამომცემელი და გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე ღ. რუხაძე და სალ. ქურიძე პოლიტიკური განათლების სამმართველოს წარმომადგენლები იყვნენ.