1918 წლის იანვარში ლეჩხუმის რაიონის მომრიგებელ-მოსამართლე ნოშრევან ბეჟანის ძე ხარაძე ქუთაისის სამხარეო სასამართლოში უფროს ნოტარიუსად დაინიშნა.
1918 წლის იანვარში ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მომრიგებელ-მოსამართლის დამხმარე ნიკოლოზ კირიონის ძე რაზმაძე ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მომრიგებელ მოსამართლედ დაინიშნა.
1920 წელს თბილისის გიმნაზიაში რუსულ ენას ასწავლიდნენ ალექსი ბარსოვი, კ. ს. ზაბეჟკინი, გიორგი აგლაძე და პ. კორხანიდი.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ანდრი კვირკველია ვაჭარი იყო.
1918 წლის იანვარში თბილისის მე-3 განყოფილების მომრიგებელი მოსამართლე პეტრე ბესარიონის ძე კიზირია თბილისის სამხარეო სასამართლოს ადმინისტრაციულ განყოფილებაში დაინიშნა.
1918 წლის იანვარში თელავის სამხარეო სასამართლოს მომრიგებელი მოსამართლე ალექსანდრე სერგოს ძე დანიელბექოვი ერევნის სამხარეო სასამართლოს განყოფილებაში დაინიშნა.
1918 წლის იანვარში ქუთაისის სამხარეო სასამართლოს პროკურორის ამხანაგი გიორგი კონსტანტინეს ძე ხარაზოვი და ამავე სასამართლოს უფროსი ნოტარიუსი ანტონ სტეფანეს ძე ხაბურძანია ქუთაისის სამხარეო სასამართლოს წევრებად დაინიშნენ.
1913 წლიდან 1916 წლამდე მარიამ ლომინაძე კავკავისა და ბათუმის სკოლებში მასწავლებლად მუშაობდა.
1912 წლის 2 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ევგენი გეგეჭკორი საქარხნო და სამრეწველო მუშების წარმომადგენელი იყო.
1918 წლის იანვარში თბილისის სამხარეო სასამართლოს თავმჯდომარის ამხანაგად დაინიშნა ამავე სასამართლოს წევრი ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე ჭავჭავაძე.
1918 წლის იანვარში ელისავეტპოლის სამხარეო სასამართლოს თავმჯდომარის მოადგილედ დაინიშნა სასამართლოს წევრი საბინ ფომიჩის ძე სკრობეცკი.
1922 წლის 17 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, კირილე იესეს ძე ნინიძე იყო საზოგადოების იურიდიული კონსული.
1922 წლის 27 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1877 წლის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ 14 მაისს კავკასიის სასოფლო მეურნეობის კრებაზე ვიცე-პრეზიდენტად აირჩიეს ილია ჭავჭავაძე.
1865 წლის ოქტომბერში, თბილისის გუბერნიის მმართველობის უწყებით, სოლომონ კვალიაშვილს უნდა შეეწყვიტა მდივანბეგად მუშაობა გორში, რათა გადასულიყო თბილისის გუბერნიის მმართველობაში.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, კიტა (ივანე) გიორგის ძე აბაშიძე ჭიათურის ბანკის გამგე იყო.
1912 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, გრიგოლ ივანეს ძე გველესიანი იურისტი იყო.
1924 წლის 31 იანვარს წიგნების გამომცემელი და გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე ღ. რუხაძე და სალ. ქურიძე პოლიტიკური განათლების სამმართველოს წარმომადგენლები იყვნენ.