1924 წელს სილიბისტრო თავართქილაძე წიგნების გამომცემელი და გამავრცელებელი საზოგადოების რწმუნებული იყო.
1912 წელს ლ. ი. სტრავინსკი ქუთაისის კლასიკურ გიმნაზიაში ბუნებისმეტყველებას ასწავლიდა.
1912 წელს ილია მანუჩარის ძე ჩიქოვანი ქუთაისის მოურავი იყო.
1912 წელს ნიკოლოზ შენგელია ხრესილში ექიმად მუშაობდა.
1917 წლის 16 იანვარს ვაჭრობისა და მრეწველობის მინისტრის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებლად დაინიშნა მინისტრის მდივანი მეხთი-ბეგ გაჯინსკი. დანიშვნის დოკუმენტს ხელი მოაწერა ამიერკავკასიის კომისარმა ალექსი გეგეჭკორმა და დაადასტურა მრეწველობისა და ვაჭრობის კომისარმა გიორგი ბებუთოვმა.
1912 წელს მ. მხეიძე ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს თავმჯდომარის მდივანი იყო.
1912 წლის 16 სექტემბერს ბ. კ. ბერიძე ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს სამკითხველოს გამგედ აირჩიეს.
1912 წლის 16 სექტემბერს გ. გულბანი ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს თავმჯდომარის მოადგილედ აირჩიეს.
1912 წელს ნიკოლოზ გულისაშვილი ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს მოლარე იყო.
1912 წელს იორდანე გოცაძე ექიმად მუშაობდა.
1912 წლის 16 სექტემბერს აკაკი პაპავა ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1921 წლიდან ქართული გიმნაზიის უფროსი კლასები მეხუთედან მერვემდე მესამე ტექნიკუმად იწოდებოდა. მისი გამგე იყო სეით იაშვილი, მოადგილე – პ. კვირკველია. შენობა მდებარეობდა ყოფილ სახელოსნო სასწავლებელში, ბებუთოვის (ენგელსის) ქ. N50-ში მდებარეობდა.
1918 წლის 10 იანვარს სოსიპატრე ასათიანი ლეჩხუმში მსაჯულად დაინიშნა
1918 წლის 10 იანვარს რაჟდენ გამსახურდია სენაკში მსაჯულად დაინიშნა.
1922 წლის პირველ სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სარევიზიო კომისიის სხდომაზე გრიგოლ პორფილეს ძე პატარაია შემფასებელი კომისიის წარმომადგენლად აირჩიეს.
1943 წელს ციალა გაბაშვილი ვარძიის მუზეუმ-ნაკრძალის დირექტორი იყო.
1912 წელს სოლოგუბი ხონში მარინეს ქალთა სკოლის გამგე იყო.
1918 წლის 10 იანვარს ივანე საყვარელიძე შორაპნის მაზრაში მსაჯულად დაინიშნა.
1918 წლის 10 იანვარს იოსებ ნადირაძე რაჭის რწმუნებულად დაინიშნა.
1912 წელს ვარლამ იმნაძე ქართველ სტუდენტთა სათვისტომოს თავმჯდომარე იყო.
1912 წლის სექტემბერში ექიმი ივანე დიმიტრის ძე ბოკერია ქუთაისის ქირურგიულ და ქალთა სნეულებების საავადმყოფოს სამშობიარო განყოფილებაში მუშაობდა.
1912 წლის სექტემბერში ქუთაისში ბ. ა. მირაქოვი ექიმად მუშაობდა.
1912 წლის სექტემბერში ქუთაისში ე. ი. ბუდაგოვსკისა ბებიაქალი იყო.
1912 წლის სექტემბერში ი. ტოგონიძე ქუთაისში ექიმად მუშაობდა.