1922 წლის 15 ივლისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სარევიზიო კომისიის სხდომაზე სარევიზიო კომისიის პრეზიდიუმის თავმჯდომარედ აირჩიეს დიმიტრი მოსეს ძე დუმბაძე, მდივნად – გიორგი პაატას ძე მაჭავარიანი.
1918 წლის 1-ელი იანვრიდან იოსებ ბერეჟიანი შინაგან საქმეთა კომისრის მდივნად დაინიშნა.
1931 წელს ბესარიონ ივანეს ძე ყავრიშვილი საქართველოს გეოგრაფიული საზოგადოების მდივანი იყო.
1920 წელს რობერტ ბლეიკი თბილისში ინდოევროპულ ტელეგრაფის სადგურს ხელმძღვანელობდა.
1912 წლის 26 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხონის განყოფილების გამგეობის წევრებმა, ბ. ქუთათელაძემ და ერმალოზ კიწმარიშვილმა თანამდებობაზე უარი განაცხადეს.
1912 წლის 26 სექტემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ალექსი ბესარიონის ძე ჭიჭინაძემ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხონის განყოფილების თავმჯდომარეობაზე უარი განაცხადა.
1920 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თავმჯდომარის ამხანაგი იყო მარიამ ჯამბაკურ-ორბელიანი.
1920 წელს იოსებ პაატას ძე მგალობლიშვილი თბილისის გიმნაზიის ლათინური ენის მასწავლებელი იყო
1920 წელს დავით კარიჭაშვილი თბილისის გიმნაზიის ქართულისა და ფრანგული ენების მასწავლებელი იყო.
1920 წელს თ. ი. ავილოვი თბილისის გიმნაზიის რუსულისა და გერმანულის მასწავლებელი იყო.
1964
1964 წლის ნოემბერში ფილოლოგიურ მეცნიერებათა დოქტორი ელენე მეტრეველი კორნელი კეკელიძის სახელობის ხელნაწერთა ინსტიტუტის დირექტორის მოვალეობას ასრულებდა.
1951
1951 წელს ქრისტინე შარაშიძე სიმონ ჯანაშიას სახელობის საქართველოს სახელმწიფო მუზეუმის ხელნაწერთა განყოფილებაში მუშაობდა.
1940 წელს კონსტანტინე გრიგოლის ძე გრიგოლია საქართველოს სახელმწიფო მუზეუმის ხელნაწერთა საკატალოგო აღწერილობის შემმოწმებელი კომისიის განყოფილების გამგე იყო.
1920 წელს ალექსანდრე ციმაკურიძე და ალექსანდრე ნათაძე ქართულ ენას ასწავლიდნენ თბილისის გიმნაზიაში.
1935 წელს სტამბა „კომუნისტის“ დირექტორს, ნაზარეტიანს გამოეცხადა სასტიკი საყვედური და მოიხსნა დაკავებული თანამდებობიდან. ის სტამბის საამქროს გამგედ გადაიყვანეს.
1920 წელს წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგე-კომიტეტის თავმჯდომარე იყო კ. ი. ბაგრატიონ მუხრან-ბატონი.