1918-1919 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრების საერთო კრების ოქმების მიხედვით, ნიკოლოზ სიმონის ძე ჯანაშია ასწავლიდა გურიის სახალხო სკოლაში.
1918 წელს ვლადიმერ ბესარიონის ძე ბახტაძე ხონის ქალთა გიმნაზიაში გალობის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წელს ბარბარე ფარცხალაძე ხონის ქალთა გიმნაზიაში რუსული ენისა და მსოფლიო ისტორიის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ნ. ნ. ისაევი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში რუსული ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს გ. ე. იმნაიშვილი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ქართული ენისა და ლიტერატურატურის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ლ. ე. ბარამიძე თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ქართული ენისა და ლიტერატურატურის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ვ. კ. ჭიჭინაძე თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ქართული ენისა და ლიტერატურატურის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წელს ვუკოლ დავითის ძე იაშვილი ხონის ქალთა გიმნაზიაში საქართველოს ისტორიის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ბ. ი. ლაპინსკაია თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ფრანგული ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ე. ა. ბერენიცკი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ა. ი. როდეკერი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ა. ა. ტომახინი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ისტორიის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ნიკოლაი გ. კრასნოვი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ისტორიის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ქ. ი. კეივი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ლათინური ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ვ. ა. კუჩარკი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში სომხური ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს მ. მ. ტერ-გრიგორიანცი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში სომხური ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ნ. ა. მირზოიანი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში სომხური ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ლ. ა. ყორღანოვი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში სომხური ენის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ვ. ა. გუნევსკი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში მუსიკის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 10 აგვისტოს ფ. ი. სტარკი თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში ფიზიკური აღზრდის მასწავლებლად მუშაობდა.
1884-1885 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, საზოგადოების თავმჯდომარე იყო ივანე კონსტანტინეს ძე ბაგრატიონ-მუხრანბატონი (მუხრანსკი).
1884-1885 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, საზოგადოების თავმჯდომარის მოადგილე იყო ილია გრიგოლის ძე ჭავჭავაძე.
1915 წლის 20 სექტემბერს მიხეილ იერემიას ძე ქავთარაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ტუაფსეს განყოფილების თავმჯდომარედ აირჩიეს.