ელისაბედ ანჯაფარიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის ქართულ სკოლაში 1918 წლის 5 ოქტომბრამდე ითვლებოდა პედაგოგად.
1919 წლის 2 მარტს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის განყოფილებამ ახალი გამგეობა აირჩია. გამგეობის თავმჯდომარედ ტროფიმე ჯოხთაბერიძე დაინიშნა.
1919 წლის 2 მარტს სიმონ გოგიჩაიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის განყოფილების მდივნად აირჩიეს.
1919 წლის 2 მარტს ნოე ნადარეიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის განყოფილების ხაზინადრად აირჩიეს.
1916 წლის 19 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის განყოფილებამ მთავარ გამგეობას მისწერა, რომ ადგილობრივი ქართული სკოლის მასწავლებლად დოროთე უჩანეიშვილის ნაცვლად დროებით ეკატერინე მალხაზის ასული კედია მიიწვია.
1918 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზუგდიდის განყოფილების გამგეობის მდივნის მოვალეობას დროებით ხაზინადარი ბაგრატ კონსტანტინეს ძე უგულავა ასრულებდა.
1921 წელს ალექსანდრე ბუჭუას ძე მგელაძეს სახალხო სკოლებში მუშაობის 36-წლიანი გამოცდილება ჰქონდა. ბოლო 17 წელი მან ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების სკოლაში იმუშავა.
1921 წელს გრ. ივანოვი, შ. თაბუკაშვილი, ი. ხუსკივაძე, ნ. ხაფავა, კ. შატბერაშვილი და სიმონ გიორგის ძე გაჩეჩილაძე ბათუმის ვაჟთა გიმნაზიის პედაგოგიური საბჭოს წევრები იყვნენ.
1911 წელს იოსებ გიორგის ძე ირემაშვილი ეკატერინე გაბაშვილის სკოლის ქართული სიმღერის მასწავლებელი იყო.
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მუზეუმს დავით კარიჭაშვილი განაგებდა.
1916 წლის დეკემბერში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე იყო ანდრია ღულაძე.
1916 წლის დეკემბერში გიორგი გორდეზიანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სარევიზიო კომისიის წევრი იყო.
1916 წლის დეკემბერში დიმიტრი დუმბაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სარევიზიო კომისიის წევრი იყო.
1924 წლის 3 მარტს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის დადგენილებით, გრიგოლ ბურჭულაძე თელავის განყოფილების წიგნის მაღაზიის მეთვალყურედ დაინიშნა.
1924 წელს ვარლამ ბურჯანაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის წევრ-მდივანი იყო.
1922 წელს ნიკოლოზ პეტრეს ძე ნაკაშიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1923 წელს გრიგოლ ბურჭულაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წიგნის მაღაზიის გამგე იყო.
1913 წლის 30 აპრილს შედგენილი დოკუმენტის მიხედვით, კირაკოზოვი იყო თბილისის სახაზინო პალატის I განყოფილების №5 "სტოლ"-ის სტოლონაჩალნიკი.
1911 წელს შალვა გოგებაშვილი კიევის კომერციული ინსტიტუტის კავკასიელთა სათვისტომოს თავმჯდომარე იყო, ცხოვრობდა მისამართზე: ტურგენევის ქ., სახლი №1, ბინა 19.
1911 წელს გედეონ მეფარიშვილი კიევის კომერციული ინსტიტუტის კავკასიური სათვისტომოს მდივანი იყო.
1917 წლის 4 აპრილს გ. ბ. წულუკიძე, მ. დ. კილოსანიძე, ს. მ. თავართქილაძე, ნ. ა. ბაკურაძე, ს. თ. იობაშვილი, გ. ქარუმიძე, ვ. ბ. ავალიანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გროზნოს განყოფილების გამგეობის წევრებად აირჩიეს.
1917 წლის 4 აპრილს ვ. ვ. გიგინეიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გროზნოს განყოფილების მდივნად აირჩიეს.