1911 წლიდან ივანე პაატაშვილი. ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წიგნის მაღაზიის მოლარე იყო.
1911 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარე ვასილ კახიძე იყო.
1916 წლის 1 თებერვალს დაბა ჩოხატაურის წიგნთსაცავ-სამკითხველოს გამგეობის თვამჯდომარე ალექსანდრე ჭურაძე და გამგეობის წევრები: გრიგოლ თავდგირიძე, ვიქტორ მგელაძე და სერგო ბოლქვაძე სამკითხველოს წევრთა საერთო კრების სახელით ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარ გამგეობას დაბა ჩოხატაურში განყოფილების გახსნას სთხოვდნენ.
1916 წლის 1 თებერვალს ილია მიხეილის ძე შარაშიძე, ვენერა ანტონის ასული ძნელაძე, ილია ანტონის ძე ივანოვი, ალექსანდრე გრიგოლის ძე გეგიძე, თამარ ისაკის ასული ჭურაძე, მიხეილ ზურაბის ძე ხერხეულიძე და თომა მეგრელიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჩოხატაურის განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 1 თებერვალს სიმონ ივანეს ძე მინდაძე, ივანე მიხეილის ძე კალანდაძე, გიორგი ალმასხანის ძე ჟღენტი, თეოფილე ბეჟანის ძე ჩიჩუა, მარიამ საჩინოს ასული მესხი და სეფე ალექსანდრეს ძე ცინცაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჩოხატაურის განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 1 თებერვალს პავლე ივანეს ძე მეგრელიშვილი, პავლე ელიშუღის ძე ცინცაძე, ალექსი ოქროპირის ძე სიხარულიძე, სერგო ონისიმეს ძე ბოლქვაძე და ყარამან რამიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჩოხატაურის განყოფილების წევრები იყვნენ.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ქუთაისის სკოლის კომიტეტის ინსპექტორი იყო იოსებ ივანეს ძე ოცხელი.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელის საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ქუთაისის სკოლის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო დავით ნიკოლოზის ძე ბაქრაძე.
1905 წლის პირველი სექტემბრიდან 1912 წლის პირველ სექტემბრამდე დავით ივანეს ძე ანანიაშვილი მასწავლებლად მსახურობდა მოსკოვის საშუალო სასწავლებლებში.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ბათუმის სკოლის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო გრიგოლ იოსების ძე ვოლსკი (უმწიფარიძე).
1917 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების სკოლაში I განყოფილების პედაგოგი მარიამ აფრასიონის ასული ლომინაძე იყო, II განყოფილებისა – ალექსანდრე ბუჭუას ძე მგელაძე.
1917 წელს იუსტინე სერაპიონის ძე კალანდაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების სკოლის გალობის მასწავლებელი იყო.
1918 წლის 3 მარტისთვის ახალქალაქის ქართული გიმნაზიის დირექტორი ივანე ივანეს ძე როსტომოვი იყო.
1918 წლის 3 მარტისთვის ახალქალაქის ქართული გიმნაზიის დარაჯი იოსებ გვარამაძე იყო.
1918 წელს თეოდორ ანიკინი სოხუმის განათლების ინსპექციის ოჩამჩირის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის ინსპექტორად მუშაობდა. მისი ანაზღაურება 2400 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს პლატონ გოგია სოხუმის განათლების ინსპექციის ოჩამჩირის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა. მისი ანაზღაურება 1440 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ო. დ. მარღანია, სამართლის პედაგოგი, სოხუმის განათლების ინსპექციის ოჩამჩირის უმაღლეს დაწყებით სასწავლებელში პედაგოგად მუშაობდა. მისი ანაზღაურება 750 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ხოცევსკი სოხუმის განათლების ინსპექციის ოჩამჩირის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1916 წლის 30 მაისს ევგენია დავითის ასული ოქროპირიძე, ბართლომე მათეს ძე ხარებავა, იოანე პავლეს ძე გობეჩია, კონსტანტინე კირილეს ძე დარასელია, ილარიონ სამსონის ძე სართანია, პეტრე გიორგის ძე ჭარაია, მიხეილ პავლეს ძე ეზუგბაია, იულია ნიკოლოზის ასული აქირტავა, სამსონ სვანიძე და ეკატერინე ჯგუშია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წლის 31 მაისს კოწია მაქსიმეს ძე კონტრიძე, ივანე კონსტანტინეს ძე გეგია, იულია ნიკოს ასული აქირთავა, ვარლამ გიორგის ძე ჭირაქაძე და ნინა გარსევანის ასული ჭირაქაძისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 31 მაისს გიორგი ტორუა, იოანე გობეჩია, პეტრე გიორგის ძე ჭარაია, გერმანე დუტუს ძე კედია, გიორგი ვლადიმერის ძე ქორიძე და მაქსიმე ივანეს ძე გეგიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 31 მაისს ივანე შონია, კონსტანტინე მანჯგალაძე, გრიგოლ ბესარიონის ძე ოქროპირიძე, ნესტორ პავლეს ძე ეზუგვბაია და ილარიონ სამსონის ძე სართანია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 31 მაისს მიხეილ პავლეს ძე ეზუგბაია, კონსტანტინე კირილეს ძე დარასელია, ბართლომე მათეს ძე ხარებავა, სამსონ სვანიძე და თეოფანე ჯოჯუა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.