1916 წლის 31 მაისს ლიდია სამსონის ასული სვანიძე, ფუცუ ბესარიონის ასული გაბისონია, კონსტანტინე გიორგის ძე შარია, ევგენია დავითის ასული ოქროპირიძე და ლილი ივანეს ასული ჩხეტია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წლის 31 მაისს დიმიტრი კონსტანტინეს ძე ემხვარი, აქვსენტი რურუა, მაქსიმე შამშეს ძე კვეკვესკირი, მოსე პეტრეს ძე ქეცბაია და ეკატერინე ჯგუშია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების წევრები იყვნენ.
1918 წელს გერმანული ენის პედაგოგი ალექსანდრე სერგის ძე შულგინი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წელს ხატვის პედაგოგი ოსკარ ივანეს ძე შმერლინგი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის ისტორიისა და გეოგრაფიის პედაგოგი ალექსანდრე ივანეს ძე ივანოვი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის ლათინური ენის პედაგოგი ნიკოლოზ ვასილის ძე რუმიანცევი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1915 წლის 5 აპრილს ბაგრატ ტერ-კაზარიანცი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ველისციხის უფასო ბიბლიოთეკა-სამკითხველოს გამგეობის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1915 წლის 5 აპრილს მღვდელი – ივანე ხატიაშვილი, გ. ა. წინამძღვრიშვილი და გიორგი კალანტაროვი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ველისციხის უფასო ბიბლიოთეკა-სამკითხველოს გამგეობის წევრები იყვნენ.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის მათემატიკის პედაგოგი მესროპ ალექსის ძე ამირშახოვი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ანაიდა გაბრიელის ასული შაიკოვისა თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ელენე ქრისტეფორეს ასული მამიანცი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ლეონ მიხეილის ძე გოზარბეკოვი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწაავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ლ. მ. ბოროსავლევიჩი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ევგენია გრიგორის ასული ადამოვი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ლორენცი იოსების ძე მორსონი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ალექსანდრე ვლადიმერის ძე ბატორსკი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1918 წლის 11 ოქტომბრისთვის ელისაბედ თომას ასული მელიქ-ტანგიევი თბილისის ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1915 წლის 5 აპრილს სოსო მაჭავარიანი, მართა ბერიაშვილი და მარიამ მირიანაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ველისციხის უფასო ბიბლიოთეკა-სამკითხველოს გამგეობის წევრები იყვნენ.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის სომხური ენის პედაგოგი გარეგინ მელოიანცი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის სომხური ენის პედაგოგი სარქის ემანუელის ძე ტერ-გრიგორიანცი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1916 წლის პირველი სექტემბრიდან 1917 წლის 5 ოქტომბრამდე ცავრინა დისიონის ასული ახვლედიანი თბილისის ყოფილ სათავადაზნაურო ვაჟთა გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის ფრანგული ენის პედაგოგი ბარბარე მოსეს ასული ორბელი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის ფრანგული ენის პედაგოგი სოფია ვასილის ასული გორალევიჩი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1915 წელს ივანე დიმიტრის ძე პაატაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების მდივანი და ხაზინადარი იყო.
1918 წლის 23 ოქტომბრისთვის გერმანული ენის პედაგოგი ალექსანდრე ივანეს ძე ვაგნერი თბილისის პუშკინის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.