1915 წელს ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარის ამხანაგი იყო.
1918 წელს გეოგრაფიის პედაგოგი შალვა ნიკოლოზის ძე მატვიევი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წელს რუსული ენისა და ისტორიის პედაგოგი სერგო ნიკოლოზის ძე შულგინი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახიშვილი.
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარე იყო მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე.
1918 წელს მათემატიკის მასწავლებელი მიხეილ ივანეს ძე სტასი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1926 წელს ცსკ-ის პლენუმის გადაწყვეტილებით ცენტრალური საკონტროლო კომისიის თავმჯდომარედ აირჩიეს გრიგოლ ორჯონიკიძე. მისი კანდიდატურა წამოაყენეს მუშათა და გლეხთა ინსპექციის სახალხო კომისრის თანამდებობაზეც.
1915 წელს ექვთიმე სიმონის ძე ბერძენიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების ხაზინადარი იყო.
1915 წელს გრიგოლ ლავრენტის ძე ელიავა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1915 წელს კირილე ივანეს ძე ჩიხლაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების მდივანი იყო.
1917 წელს სტეფანე ბაკუტას ძე, ანდრო კვაცის ძე, კოწია, ნიკო და გოგია კიმოთეს ძე ჯოლოხავები ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფუქის (ახლანდელი წალენჯიხის რაიონის სოფელი მიქავა) განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1917 წელს მიხეილ ჩიქოვანი, სპირიდონ კადიბის ძე გარუჩავა, სიკო დუტუს ძე ჭანია, მიხეილ ჩონთას ძე და გიორგი ოთარის ძე ჯოლოხავები ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფუქის (ახლანდელი წალენჯიხის რაიონის სოფელი მიქავა) განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1917 წელს სამსონ გოგოხია, პორფილე შოთას ძე ჯოლოხუა, შარუ ბიკუტას ძე ჯოლოხავა, მაქსიმე გვიტოს ძე და თეიმურაზ ქუჩუს ძე ჭანიები ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფუქის (ახლანდელი წალენჯიხის რაიონის სოფელი მიქავა) განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1917 წელს იოსებ პეხუს ძე კვარაცხელია, ილია პავლეს ძე ჯოლოხავა, სვიმონ ნესტორის ძე ჯოლოხვა, იოსებ საბას ძე ჭანია და დიტო კვაჯას ძე ჭანია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფუქის (ახლანდელი წალენჯიხის რაიონის სოფელი მიქავა) განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს სიმონ გურგენის ძე მდივანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1918 წლის 8 ოქტომბრის „სახალხო საქმე“ იუწყება, რომ ბერლინში უპორტფელო შტატის მდივნად რეიხსტაგის წევრი გრონერი დაინიშნა.
1918 წლის 8 ოქტომბრის „სახალხო საქმე“ იუწყება, რომ ბერლინში უპორტფელო შტატის მდივნად რეიხსტაგის წევრი შეიდემანი დაინიშნა.
1909 წლის 24 მაისს სენაკში დაარსებული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარის ამხანაგი 1919 წლიდან ვლადიმერ დემურია იყო.
1919 წელს ლავრენტი გეგენავა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის გამგეობის ხაზინადარი იყო.
1909 წლის 24 მაისს სენაკში დაარსებული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარე იყო ოლღა გიორგის ასული ხოფერიასი.
1919 წელს ილია ხაჟომია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის გამგეობის საბიბლიოთეკო სექციის თავმჯდომარე იყო.
1909 წლის 24 მაისს სენაკში დაარსებული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე დეკანოზი გიორგი გამზარდია იყო.